با افزایش سن به دلایل متعددی از جمله کاهش استحکام پوست، کاهش تولید کلاژن و … مقاومت پوست صورت کم شده و شاهد افتادگی و شل شدن آن هستیم؛ روندی که به هیچ عنوان با طبع کسی نیست زیرا نشان از بالا رفتن سن و فاصله گرفتن از جوانی و زیبایی است. غیر از افزایش سن، دلایل دیگری نیز بر ایجاد چین و چروک و شل شدن پوست صورت نقش دارند. از جمله این عوامل، مسائل ژنیتیکی، استرس، استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و … می باشد. لیفت صورت با نخ یکی از روش های درمانی برای برگرداندن جوانی و شادابی به صورت است که خدمات آن در کلینیک های زیبایی مختلف ارائه می شود.

لیفت صورت با نخ چیست؟

این روش لیفت صورت در واقع یک روش درمانی برای افزایش استحکام پوست و همچنین کمک به افزایش کلاژن سازی پوست می باشد که با استفاده از نخ های قابل جذب، بخیه هایی موقت برای لیفت ایجاد می کنند که برتری بسیاری نسبت به لیفت صورت به روش عمل جراحی دارد.

در این روش به کمک نخ ها پوست صورت به عقب کشیده می شود که نتیجه آن، صافی و یکدست شدن پوست صورت است. نخ های استفاده شده در این روش، با تحریک کلاژن و ایجاد پاسخ درمانی، بدن را وادار به هدایت موج‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت‌درمان کرده و به این شکل روند طبیعی تولید کلاژن را احیا می‌کنند.

این روش کم تهاجمی و غیر جراحی، برای از بین بردن شواهد پیری در صورت است که در طی فرآیند آن از هیچ گونه تیغ استفاده نمی شود و تنها با تغییراتی در لایه های زیرین پوست کمک می کند تا پوست صورت به سمت بالا کشیده شود.

لازم به ذکر است که چون نخ‌های استفاده شده در این روش بسیار ظریف هستند، شما متوجه فعل و انفعالات زیر پوست خود نخواهید شد و احساس ناراحتی یا درد نخواهید داشت.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

نحوه-انجام-لیفت-صورت-با-نخ-کلینیک-زیبایی-هانیل

از مهم ترنی ابهاماتی که برای افراد در این زمینه وجود دارد این است که لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟ چقدر زمان می برد؟ دوره نقاهت دارد و یا خیر؟ و سوالات بی شماری از این قبیل! که ما سعی کرده ایم در این مقاله به تمامی آن ها پاسخ کامل و جامعی ارائه دهیم.

قبل از انجام این عمل، ابتدا بایستی جلسه مشاوره ای با پزشک متخصص خود داشته باشید تا با مشورت متوجه شوید که چه نقاطی از صورت شما نیاز دارد تا لیفت شود. بعد از آن در روز مشخص شده، پوست صورت پاکسازی می شود و نقاطی که قرار است به وسیله نخ، لیفت شوند، علامت گذاری می گردند.

سپس کرم و یا آمپول بی حسی موضعی استفاده می شود تا درد ناشی از آن موجب ناراحتی خاطر مراجعه کننده نشود.

در این قسمت تازه مرحله اصلی شروع می شود: نخ ها زیر پوست قرار می گیرند تا باعث صافی پوست شوند. برخی‌از انواع نخ‌ها یک دم انتهایی دارند که پس‌از درگیر‌ شدن بافت‌ئها با نخ باید قطع شوند. پس‌ از قرار دادن تمام نخ‌ ها، ناحیه تحت‌ درمان به‌ آرامی تمیز می‌ شود.

بعد از این فرآیند، شخص می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد اما باید توجه داشته باشد که از انجام فعالیت های شدید و سنگین پرهیز کند.

استفاده از نخ های مختلف در این روش، ممکن است تفاوت هایی را در این روند ایجاد کنند اما نگران نباشید! چرا که قبل از انجام آن و در جلسه مشاوره، شما از تمامی مراحل مطلع خواهید شد.

این عمل به وسیله بی حسی موضعی انجام می شود بنابراین سرپایی بوده و نیاز به بستری در بیمارستان را ندارد.

انواع نخ در لیفت صورت

انواع-نخ-در-لیفت-صورت-کلینیک-زیبایی-هانیل

در این روش به وسیله نخ داربستی در زیر پوست بنا می شود که ضخامت آن ها در حدود ضخامت یک تار مو می باشد. جنس این نخ های متریال های مختلفی می باشد، از فلزات گران قیمت همچون پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل پلی استر یا کاپرون تا ترکیبی از پلیمرهای صنامی با سایر موارد! اما به طور کلی، لیفت صورت با سه نوع نخ صورت می گیرد:

۱- نخ های جذبی:

این نوع نخ های به گونه ای هستند که پس از مدتی جذب بدن خواهند شد. این نخ های سازگار با زیست بدن می باشند بدین معنا که بدن انسان به آن ها واکنش نشان نخواهند داد. سلول های صورت بعد از نصب داربست با استفاده از این نخ ها، در جوار آن ها تقسیم بندی و رشد می کنند به همین دلیل حتی بعد از جذب نخ ها نیز آثار آن ماندگار و قابل مشاهده می باشد.

۲- نخ های غیر قابل جذب

این نوع نخ ها که عمدتا از جنس طلا و یا برخی از فیبرهای سنتتیک می باشند، تا اخر عمر در زیر پوست باقی می مانند و جذب بدن نخواهند شد. این نوع نخ ها برای لیفت های خیلی قوی که آثار چین و چروک و افتادگی به راحتی بررف نمی شوند، مورد استفاده قرار می گیرند.

۳- نخ های ترکیبی

در این مدل لیفت، بعضی از نخ های استفاده شده پس از مدتی جذب می شوند و بخشی دیگر از آن در زیر پوست به عنوان داربست برای پایداری و سفت شدن پوست صورت، باقی خواند ماند. معروف‌ ترین نخ‌ های این چنینی، نخ‌ های سیلهوئت اینستالیفت (Silhouette instalift) نام دارند.

این نخ ها پس از مدتی جذب می شوند اما در طول آن ها قسمت های مخروطی وجود دارد که برای همیشه در زیر پوست باقی می ماند. این مخروطی شکل ها به قدری ریز و کوچک هستند که از بیرون اثر و ردی از آن ها دیده نمی شوند و فرد نیز به هیچ عنوان آن ها را حس نخواهد کرد.

کاربردهای لیفت با نخ کدامند؟

کاربردهای-لیفت-با-نخ-کلینیک-زیبایی-هانیل

از این روش برای کاربردهای متعددی استفاده می گردد که هر کدام به نحوی به منطور بازسازی پوست صورت، بازگرداندن زیبایی و طراوت به پوست صورت می باشد. در ادامه به برخی از اساسی ترین اشاره خواهیم کرد:

 • تحریک کلاژن سازی پوست:

تولید کلاژن در پوست صورت نقش اساسی در جوانسازی پوست دارد که با بالاتر رفتن سن، تولید کلاژن کاهش می یابد. یکی از کاربردهای این عمل، کمک به افزایش کلاژن سازی در صورت می باشد که در نتیجه آن، جوانی و شادابی به صورت باز میگردد. این نخ ها پس از قرارگیری در لایه های زیرین پوست، به تحریک پوست می پردازند که به موجب این تحریک، کلاژن سازی نیز صورت می گیرد.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست هر فرد است و عملکرهای متفاوت و بسیار زیادی در بدن دارد. این رشته‌ های پروتئینی برای ترمیم زخم‌ها استفاده می‌شوند و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و قوی و حجیم و باطراوت به نظر برسد.

 • لیفت و سفت کردن پوست صورت

در این روش که هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود، تنها با نخ پوست به عقب کشیده می شود. در نتیجه این کشیدگی، پوست سفت شده و از حالت شلی و افتادگی فاصله می گیرد. این نخ ها که صورت به جمع و کشیده می کنند، از بیرون قابل مشاهده نیستند و هیچ دردسری برای شخص ایجاد نخواهند کرد.

مزایای لیفت با نخ چیست؟

مزایای-لیفت-با-نخ-کلینیک-زیبایی-هانیل

مزایای این روش درمانی برای برطرف کردن چین و چروک و لیفت صورت، شامل موارد متعدد و فراوانی می باشد، این روش کم تهاجمی و غیر جراحی، بدون عوارض خاص و تنها با پایه گذاری نخ به عنوان داربست در بین لایه های زیرین پوستی به طور کامل باعث کشیدگی پوست خواهد شد. از سری مزایای آن:

 1. حاصل طبیعی لیفت نخ از ویژگی های برتر این روش است که ظرافت آن باعث شده تا حالت طبیعی و نچرال صورت فرد از بین نرود.
 2. این روش مانند جراحی لیفت دارای دوران نقاهت نیست، نیازی به بستری نیست و به صورت سرپایی و تنها با استفاده از بی حسی موضعی صورت می گیرد.
 3. بعد از انجام این روش فرد می تواند به زندگی عادی و طبیعی خود ادامه دهد (به جز اینکه باید از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.)
 4. از این روش می توان با خیالی آسوده برای نواحی حساس صورت همچون ابرو و پلک بهره برد.
 5. به دلیل عدم نیاز به بستری در بیمارستان، هزینه این روش بسیار کمتر از عمل جراحی لیفت است.
 6. آثار و نشانه های انجام این روش در مدتی کوتاه و بین ۵ تا ۷ روز بعد از آن، از بین خواهد رفت و هیچ ردی بر روی صورت باقی نخواهد گذاشت.

عوارض احتمالی و معایب

همچون دیگر روش ها، لیفت صورت با نخ نیز دارای محدودیت ها، عوارض و معایبی است که قبل از انجام آن بایستی درباره آن ها بیشتر بدانید!

 1. لیفت صورت در مقایسه با عمل جراحی لیفت صورت، ماندگاری کمتری دارد. ماندگاری این روش بین یک تا دو سال است. زیرا که بعد از تحریک پوست به کلا/زن سازی، پس از مدتی این عامل تحریک کننده از بین می رود و پوست به حالت قبلی باز میگردد، به همین دلیل نیاز به ترمیم دارد.
 2. با توجه به شرایط پوستی فرد، سن او، میزان واکنش بدن به انجام این فرآیند و … نتایج متفاوتی برای افراد مختلف دارد. بنابراین تشخیص پزشک برای انجام این عمل بسیار حایز اهمیت است و می تواند به شما کمک کند.
 3. .لیفت با نخ تنها افتادگی پوست را در بخش‌ های مورد نظر شما رفع می‌ کند و نمی‌ تواند پوست اضافی برخی نواحی صورت را جمع کند. بنابراین ممکن است برای کسانی با افتادگی پوست بیش از حد، پاسخگو نباشد.

هر کدام از این موارد می تواند برای فردی که می خواهد این عمل را انجام دهد مهم باشد یا حتی او را از انجام آن، منصرف کند.

لیفت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

 • بهترین گزینه برای اشخاصی است که صورتی به حالت استخوانی دارند.
 • مناسب افرادی با بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال (سن ۶۰ تا ۸۰ نیز با نظر پزشک می توانند از این روش استفاده کنند)
 • افرادی که در کناره بینی و گوشه‌ دهان آن‌ها دارای چین و چروک می باشند.
 • افرادی که ناحیه میانی صورت و لبه‌ استخوانی در فک پایین آن‌ها به خاطر داشتن سن بالا یا کاهش وزن، کشیده شده باشد.
 • افرادی که خطوط پوستی آن‌ها دارای عمق است، همانند خطوط پوستی از گوشه‌های دهان تا چانه.
 • کسانی که به دلیل چاقی و ایجاد بافت های چربی دارای غبغب هستند
 • افرادی که در صورتشان حجم و چربی‌ هایش به علت‌هایی هچون کاهش وزن جابه‌جا شده است.
 • افرادی که به دلیل کم‌ کردن وزن پوست گردنشان دارای چین و چروک است.

سن متقاضی برای انجام لیفت

افراد بالای بیست سال که از ایجاد چین و چروک به هر دلیل ناراضی هستند می توانند از این روش بهره ببرند. هرچه حجم خطوط کمتر باشد، درمان موثر تر و همچنین سریع تر خواهد بود. از طرفی هزینه آن نیز کاهش می یابد.

لیفت با نخ برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که دارای بیماری های پوستی مانند: آکنه فعال و یا عفونت‌های پوستی هستند.
 • کسانی که زمینه این را دارند که بعد از انجام دچار تورم شوند.
 • افرادی که دارای بیماری‌ های خود ایمن: تصلب پوست، سارکوئیدوز (زگیل یا زخم پوستی) آمیلوئیدوز و … هستند.
 • افرادی که از داروهای ضد انعقاد کومارین و پارین (آسپیرین) استفاده می کنند.
 • افرادی که اختلالات خونی دارند مانند: ناهنجاری‌ پلاکت یا هموفیلی
 • خانم های باردار باید این جراحی را به پس از دوران شیردهی موکول کنند.
 • افرادی که شیمی‌درمانی می‌کنند.
 • افرادی که دارای بیماری هایی همچون پورفیریا: -هپاتیت B/C/HIV هستند (اختلالی است که به موجب آن ترکیب پورفیرین بیش از حد در بدن تولید می‌شود. پورفیریا ممکن است پوست یا سیستم عصبی را درگیر کند)
 • افرادی که به مصرف الکل اعتیاد دارند.
 • افرادی که دیابت، فشار خون یا کاسترول بالا و کنترل نشده دارند.
 • کسانی که به تازگی سیگار را ترک کرده اند نیز بهتر است تا این روش را به مدتی بعد موکول کنند.

اقدامات و نکات لازم قبل از انجام لیفت با نخ

نکات ریز و کوچکی وجود دارد که لازم است برای گرفتن بهترین نتیجه، قبل از انجام لیفت به آن ها توجه کنید:

 • تا یک هفته قبل از انجام این فرآیند، از نوشیدن نوشیدنی های الکی صرف نظر کنید.
 • از استعمال دخانیات و سیگار پرهیز کنید.
 • از تمام محصولات دارویی بر پایه آسپرین باید اجتناب شود.

مراقبت های بعد از انجام عمل

مراقبت-های-بعد-از--لیفت-صورت-با-نخ-کلینیک-زیبایی-هانیل

 1. آقایان بعد از انجام این روش تا سه هفته نباید ریش و سبیل خود را بتراشند.
 2. بعد از انجام این روش تا سه هفته نباید از هیچ گونه لوازم آرایشی استفاده شود.
 3. از الکل و استعمال دخانیات تا حداقل یک هفته پرهیز کنید.
 4. به مدت ۲ تا ۳ هفته از وارد آوردن فشار شدید یا کشیدگی پوست صورت اجتناب کنید.
 5. تا دو هفته از بالا رفتن نامعمول دمای بدن خودداری شود.
 6. تا یک هفته بر روی صورت و به شکل دمر نخوابید.
 7. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش سنگین تا دو هفته به دلیل بالا رفتن فشار خون خودداری کنید.
 8. اگر در پوست متورم یا کبودی مشاهده کردید، به مدت ۳۰ دقیقه ۴ بار در روز برای ۵ روز اول، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 9. به مدت ۷ تا ۱۰ روز غذاهای نرم و یا مایعات مصرف کنید.

هزینه لیفت صورت با نخ

مانند دیگر روش ها، برای لیفت صورت با نخ نیز نمی تواند هزینه واحدی را مشخص و تعیین نمود. عواملی چون: کلینیک انتخاب شده، میزان تخصص و تجربه پرشک متخصص، خدماتی که ارائه می شود، نوع نخ استفاده شده، میزان لیفتی که باید انجام شود و … می تواند در هزینه لیفت با نخ نقش داشته باشند.

برای مشاوره و یا رزرو وقت با کلینیک زیبایی هانیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما در این زمینه شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد.


سوالات متداول

سوالات و پرسش های متعددی در زمینه لیفت صورت با نخ وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها پاسخ خواهیم داد:

۱- لیفت صورت با نخ چقدر ماندگار است؟

این روش به طور معمول بین یک تا دو سال ماندگاری دارد که این بستگی به فرد، سن او و واکنش بدن او می تواند متغییر باشد.

۲- انتخاب پزشک متخصص برای لیفت صورت با نخ چقد اهمیت دارد؟

انتخاب پزشک برای لیفت نیز مانند دیگر روش های درمانی برای نقاط مختلف بدن مهم است. تجربه و تخصص فرد در این زمینه حرف اول را می زند.

۳- آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

به طور کلی سه نوع نخ برای این روش استفاده می شود، یک نوع آن به صورت کلی جذب صورت خواهد شد، یک مدل آن نیز ترکیبی می باشد و قسمتی از نخ جذب می شود. این که کدام روش برای شما مناسب است به تشخیص پزشک معالج مرتبط است.

۴- آیا لیفت با نخ درد دارد؟

به دلیل استفاده از سوزن ممکن است درد خفیفی داشته باشد به همین منظور از کرم و یا آمپول به منظور بی حسی موضعی استفاده می شود که در این صورت دردی حس نخواهید کرد.