ممکن است فکر کنید که این تنها مردان هستند که از ریزش مو رنج می برند، اما جالب است بدانید این روزها ریزش مو در زنان نیز یک اتفاق رایج است. بدین صورت که تخمین زده شده که بیش از ۵۵ درصد از زنان در مقطعی از زندگی خود از ریزش مو رنج می برند. به همین دلیل است که روش های مختلفی برای رشد موها وجود دارد تا این معضل برای افراد رفع گردد، یکی از این روش ها هیر فیلر است.

برای کسانی که دارای نوع شدیدتر ریزش مو، آلوپسی یا نازک شدن مو هستند، درمان با پرکننده و فیلر مو، می تواند یک عمل بسیار نتیجه بخش باشد. این هیر فیلرها می توانند به کاهش ریزش مو کمک کنند و در درمان رشد مجدد مو موثر باشند.

با افزایش سن زنان، احتمال ریزش مو افزایش می یابد. این می تواند در ۴۰٪ از زنان در سن ۴۰ سالگی شایع باشد. از طرفی، ریزش مو دلایل دیگری نیز دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم خونی
 • کم کاری یا پر کاری تیروئید
 • بالا بودن تستوسترون یا اختلالات هورمون‌ های زنانه
 • بی‌ خوابی، استرس شدید و افسردگی
 • ابتلا به بیماری‌های ویروسی مثل کرونا
 • کیست‌ های کوچک تخمدان (PCO)
 • کمبود ویتامین‌های ضروری مثل ویتامین D3
 • کسانی که به علت کم کردن وزن، دچار ریزش مو شده اند.

اما موضوع مورد بحث ما این است که برای درمان این نوع ریزش های مو چه باید کرد؟

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه پرکننده ها و فیلر مو یا هیر فیلر می توانند راه حلی برای ریزش مو باشند!

هیر فیلر یا فیلر مو چیست؟

فیلر مو یک ماده تزریقی است که توسط سوزن های بسیار ریز به زیر پوست سر تزریق می شود. همچنین، بر اساس فرمول ثبت شده پپتید 0f 7 و اسید هیالورونیک برای احیای مو و پوست سر ساخته شده است. اولین هیر فیلر ساخته و ارائه شده به بازار از برند DR.CYJ (دکتر سیج) می باشد که حاصل ۱۳ سال تحقیق و توسعه توسط Caregen است که در سال ۲۰۱۶ با موفقیت به بازار عرضه شد. پرکننده مو DR.CYJ یک دستگاه پزشکی کلاس III است و دارای نشان CE می باشد.

بعد از تزریق این ماده توسط سوزن های ریز به سر، مواد سازنده آن آزاد شده و از مرگ سلولی جلوگیری می کنند. به کمک این روش، ریزش غیرطبیعی مو را قطع می شود و باعث می شود تا سلامت و شادابی به پوست سر و موها بازگردد. در ادامه نیز با احیای سلول های پوست سر، باعث افزایش گردش خون می شود و رشد موها را تسریع می کند، به طوری که نتایج آن تنها پس از دو هفته قابل مشاهده است.

بهترین برند فیلر مو

در حال حاضر بهترین برند فیلر مو موجود در دنیای زیبایی، برند Dr Cyj می باشد. همچنین این برند، اولین تولیدکننده عیر فیلر در دنیا می باشد و به نوعی ابداع کننده این روش برای پرپشت کردن مو می باشد. فیلر موی دکتر Cyj حاوی هیالورونیک اسید، فاکتورهای رشد، آنزیم ها، مواد معدنی و ویتامین ها و … می باشد.

بهترین-برند-هیر-فیلر-کلینیک-زیبایی-هانیل

محتویات و ترکیبات سازنده هیر فیلر

در ساختار اصلی فیلر مو از ترکیبات زیادی استفاده شده است که مواد تشکیل دهنده آن کانال فولیکول های مو را پر می کند و سبب حفاظت از مو می شود. در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

۱- پپتیدها:

 • Octa Peptide 11: این نوع پپتید سبب افزایش کلاژن سازی و در نتیجه افزایش کیفیت پوست سر می شود.
 • Octa Peptide 2: سبب محافظت مو در برابر ریسک های محیطی نظیر اشعه های مضر خورشید و همچنین استرس و اضطراب می گردد.
 • Deca Peptide 18: تحریک پوست سر برای ساخت سلول های فولیکولی مو!
 • Oligo Peptide 54: سبب توقف مو در فاز آناژن (مرحله رشد مو) شده و درنتیجه ریزش مو را متوقف می کند.
 • Deca Peptide 10: رساندن مواد مغذی و مورد نیاز به سلول های پوستی و مو!
 • Oligo Peptide 54,71: هر دو الیگو پپتید های ۵۴ و ۷۱ در درمان ریزش مو موثر هستند.

۲- هیالورونیک اسید:

هیالورونیک اسید رتیکولوم با تحریک سلول های فیبروبلاست و همچنین تامین رطوبت مو سبب محافظت از آن می شود. هدف اصلی محققان برای اضافه نمودن هیالورونیک اسید به این دلیل است که افزایش اثر و ماندگاری درمان شود.

۳- فسفات بافر سالین

 • نمک فسفات با خاصیت بافری نیز محلول را رقیق می کند.

۴- ویتامین های متنوع

با به کارگیری از انواع ویتامین ها در این محصول، کمک به سرعت رشد موها برای جایگزینی موهای ریخته شده، بهتر عمل می کند.

نحوه عملکرد فیلر مو و درمان مو

برای رشد مجدد مو، باید ژن‌ ها و پروتئین‌ هایی را که برای رشد مو ضروری هستند را تنظیم کرد و همچنین، ژن‌ ها و پروتئین‌ هایی را که در ریزش مو نقش دارند، کاهش داد. پرکننده مو DR CYJ حاوی ۷ پپتید ثبت شده است که هر پپتید کارایی خود را در روند رشد مجدد و ریزش مو با آزمایش‌ های آزمایشگاهی مختلف توسط Caregen را نشان داده است.

پرکننده مو DR CYJ گردش خون را در پوست سر تقویت می کند و به فولیکول ها کمک می کند تا دوباره احیا شوند و باعث رشد مجدد مو قوی تر شوند. این فناوری، کارایی ۷ پپتید را به مدت دو هفته با انتشار و نفوذ منظم و منظم این مواد فعال به پوست افزایش خواهد داد.

به صورت کلی، هیر فیلر چهار عملکرد اصلی دارد:

 1. مهار آلوپسی یا ریزش مو: محتویات فیلر مو با جلوگیری از تولید BMP4 و DKK-1 (عوامل اصلی ریزش مو) مانع از ریزش مو خواهند شد.
 2. آنتی اکسیدان: فیلر مو با کنترل میزان رادیکال‌ های آزاد اکسیژنی که توسط اشعه فرابنفش، اضطراب، استرس و سایر عوامل خارجی ایجاد می‌ شوند، از ریزش مو جلوگیری می‌ کند.
 3. تحریک رشد مو: محتویات فیلر مو می ‌تواند باعث تحریک ژن‌ هایی شود که می ‌توانند با تقویت کنش بتا-کاتنین و فعال کردن سلول ‌های بنیادی که منجر به رشد مو در سیکل رشد مو می‌ شوند؛ تاثیر مثبتی بر روند رشد مو داشته باشند.
 4. تحریک آنژیوژنز (رگ زایی): فیلر مو با تحریک ریشه مو و تغذیه آن ‌ها با فرآیند رگ زایی منجر به تشکیل فولیکول ‌های سالم ‌تر می ‌شود.

مزایای استفاده از روش هیر فیلر

این روش برای تقویت و رشد موها بسیار موثر و نتیجه بخش است، به همین دلیل است که کاربرد آن در سالهای اخیر به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

 • افزایش رشد مو
 • شادابی و طراوت بخش موها
 • کمک به پرپشت شدن موها
 • احیای موها خشک و آسیب دیده
 • افزایش گردش خون در پوست سر
 • سرعت در رسیدن مواد مغذی به سلول های پوست سر
 • سرکوب و از بین بردن ژن های طاسی و ریزش مو
 • قوی و ضخیم کردن موهای سر

عوارض و خطرات احتمالی این روش درمان 

این محصول، ایمن و فاقد هرگونه عوارض جدی برای مصرف کنندگان است و تا به حال هیچ مورد حادی در اثر استفاده از این محصول گزارش نشده است اما مانند هر محصول درمانی دیگری ممکن است عوارضی کوتاه مدت و گذرا داشته باشد از جمله: سوزش سطح پوست سر، قرمزی و تورم، خارش و درد در ناحیه تزریق. که همگی بعد از گذشت ۷۲ ساعت به طور کامل رفع خواهد شد.

در نظر داشته باشید که اگر حساسی پوستی و یا … دارید، قبل از درمان با دکتر خود درمیان بگذارید.

هیر فیلر برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از روش فیلر مو محدودیتی برای افراد نداشته و خانم ها و آقایان (به غیر از مواردی استثنا که در ادامه به آن ها اشاره خوهیم کرد) که با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند، می توانند از این روش بهره ببرند.

حتی افراد زیادی که مشکل ریزش مو نداشته از این روش برای پرپشت کردن و تقویت موهای خود، استفاده می کنند.

 1. کسانی که به دنبال سریع ترین روش برای رشد و تقویت موهای خود هستند.
 2. کسانی که از قبل کاشت مو انجام داده اند.
 3. کسانی که دچار طاسی موی سر هستند.
 4. افرادی که دچار ریزش مو به دلایلی چون استرس شده اند.
 5. افرادی که خواهان موهایی پرپشت و ضخیم هستند.
 6. کسانی که دچار آلوپسی و آندروژی هستند.
 7. کسانی که به واسطه کاهش وزن شدید، به ریزش مو دچار شده اند.

هیر فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

ارائه سوابق درمانی قبل از شروع درمان و در دوره مشاوره بسیار حائز اهمیت است. ضمن ایمنی بالای این محصول اما همچنان گروهی از افراد هستند که برای استفاده از این روش منع شده اند که دارای موارد خاص هستند:

 1. خانم ها باردار
 2. خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند.
 3. کسانی که پوست سر بسسیار حساسی دارند و سریعا دچار التهاب می شود.
 4. افرادی که داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون مصرف می کنند.
 5. افرادی که به بیماری های خود ایمنی دچار هستند
 6. افراد با حساسیت به اسید هیالورونیک
 7. افراد مبتلا به دیابت
 8. افراد مبتلا به رماتیسم، آنژین، آندوکاردیت و آسیب های مفصلی حاد
 9. کودکان و خردسالان
 10. کسانی که در ناحیه سر دارای زخم عمیق و یا سرباز هستند

آماده سازی برای تزریق

نکاتی جزیی وجود دارد که قبل از انجام هیر فیلر لازم است تا به آن ها توجه شود. قبل از انجام فیلر مو، حتما موهای خود را به خوبی بشویید. همچنین، در روز انجام تزریق فیلر نباید از هیچ گونه حالت دهنده ای برای موهای خود استفاده کنید. علاوه بر آن، به یاد داشته باشید که در روز درمان نباید هیچ گونه فعالیت فیزیکی سنگین و ورزشی داشته باشید و رفتن به سونا و استخر و … نیز ممنوع است!

مطالب مرتبط:

مزوتراپی مو نیز یکی از راه های درمان ریزش مو می باشد که توصیه می کنیم درباره این روش درمانی نیز اطلاعات لازم را بدست آورید.

مراقبت های پس از تزریق هیر فیلر

به منظور اثربخشی و تکمیل روند درمان لازم است توصیه هایی را برای پس از انجام تزریق هیر فیلر ارائه دهیم:

 • موهای خود را در برابر اشعه مضر نور خورشید بپوشانید.
 • به مدت ۲۴ ساعت به حمام نروید!
 • موها را در برابر هوای آزاد قرار دهید و با روسری و کلاه نپوشانید.
 • در مورد زمان استفاده مجدد از سشوار، رنگ مو و … با پزشک خود مشورت کنید.
 • برای کاهش درد و همچنین توزیع یکسان فیلر قسمت هایی که تزریق در آنجا انجام شده را ماساژ دهید.
 • با مشورت پزشک به صورت روزانه از محلول پلو باوم بر روی پوست سر استفاده کنید.

مراحل تزریق

لازم است تا قبل از انجام درمان، بدانید که در طی انجام تزریق و درمان، چه مراحلی باید صوت گیرد تا اگر استرس و نگرانی در این زمینه دارید، رفع شود.

تزریق هیر فیلر چگونه انجام می شود؟

۱- این درمان نیازی به بیهوشی ندارد. تنها در صورت تمایل خود بیمار از ژل نارکوتیک به صورت موضعی استفاده می شود که اثر آن نیز بعد از ۳۰ دقیقه رفع می شود.

۲- فیلر مو فقط روی پوست تمیز و سالم و بدون التهاب تزریق می شود. به همین جهت، پوست سر شما قبل از تزریق با سواب الکلی ضد عفونی خواهد شد. (ضمن اینکه در بالا نیز اشاره کردیم که لازم است که از قبل مو خود را بشویید)

۳- فیلر مو در دمای اتاق به ناحیه مد نظر با سوزن زیرجلدی ۳۰ یا ۳۲ گرم تزریق می شود. همچینی ممکن است در طول درمان از چندین سوزن استفاده شود.

۴- در این درمان، از روش تزریق میکرو الیکوات (ریز سوراخ‌های سریالی در یک راستا) استفاده می‌ شود که در آن، در هر سوراخ به فاصله ی ۰.۲ تا ۰.۴ سانتی‌متر، فیلر به مقدار ۰.۰۲ الی ۰.۰۵ میلی‌ لیتر به صورت زیر جلدی تزریق می‌ شود. هر خط این سوراخ ها، ۱ سانتی متر با هم فاصله خواهند داشت. با هر ۱ میلی لیتر فیلر، ناحیه ای به اندازه یک کف دست قابل درمان است. این روش ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید.

۵- در حین و بعد از درمان، ماساژ ملایمی انجام دهید تا محصول به طور یکنواخت در زیر پوست سر پخش شود و درد تسکین یابد.

مراحل-تزریق-هیر-فیلر-کلینیک-زیبایی-هانیل

هزینه تزریق فیلر مو

لازم به ذکر است که هزینه انجام این درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد: هزینه کلی این روش درمانی بسته به شدت ریزش موی فرد متفاوت است. هرچه ناحیه ی تحت درمان بزرگتر باشد در نتیجه به فیلر بیشتری هم نیاز خواهد بود.

از طرفی، موقعیت و منطقه ی کلینیک یا مطب پزشک نیز بر هزینه ی کلی تاثیر دارد. توجه داشته باشید که هزینه ی این درمان تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

مطالب مرتبط:

ترواسکالپ از روش های لاغری می باشد که این روزها بسیار رایج شده است. درباره آن بیشتر بخوانید!

سئوالات متداول و پرتکرار درباره هیر فیلر

سئوالات زیادی درباره انجام تزریق فیلر مو وجود دارد که اکثر آن ها تنها در صورت مراجعه به پزشک و مشاوره می توان پاسخ داد. اما در ادامه به برخی از آن ها که قابل پاسخگویی هستند و بسیار پرتکرار، جواب داده ایم:

اثر درمان پرکننده مو بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

سیستم بدن هر فرد با دیگری متفاوت هست، پس نحوه پاسخگویی و ری اکشن به درمان نیز متفاوت خواهد بود. در این بین، دلیل ریزش مو نیز باعث می شود تا مدت زمان تاثیر درمان، در افراد تفاوت داشته باشد.

پزشک شما می تواند اطلاعات بیشتری در این مورد به شما ارائه دهد. بنابراین نمی توان به صورت دقیق گفت که اثربخشی چه زمانی اتفاق میفتد و یا رشد موها بعد از گذشت که مدت شروع خواهد شد. اما همانگونه که می دانید و قبل تر نیز اشاه کردیم، این روش، سریع ترین روش برای رشد و تقویت موهاست.

تعداد جلسات موردنیاز برای درمان با فیلر مو

مطالعات بالینی نشان می دهند که با تکرار درمان، نتایج مطلوب تری نیز حاصل خواهد شد. ۱ جلسه هر ۲ هفته یکبار به مدت ۸ هفته (۴ جلسه در کل) و جلسات درمانی برای حفظ نتایج که هر ۳ الی ۶ ماه یکبار باید مراجعه کنید، توسط پزشک بسته به ویژگی های موهای شما توصیه خواهد شد.

تزریق هیر فیلر موثر است؟

در حال حاضر انجام فیلر مو موثرترین روش در جهت تقویت و کمک به رشد موهاست و توسط پزشکان پوست و زیبایی توصیه می شود. این روش به این دلیل که برای اکثریت افراد موثر می باشد و عوارض نگران کننده و حادی ندارد، بسیار پرطرفدار است.

بعد از تزریق فیلر مو، چه زمان میتوان موها را شست؟

بعد از گذشت ۲۴ ساعت از انجام تزریق می توان موها را شست.

آیا انجام فیلر مو درد دارد؟

آمپول های فیلرمو درد بیشتری نسبت به سایر تزریق های فیلر ندارند. اگر در مقابل درد آمپول کم طاقت هستید، و از آن جایی که این روش بیهوشی ندارد، تنها می توانید از پزشک خود درخواست کنید تا از ژل موضعی بی حسی استفاده کند تا در تکسین یابد. همچنین می توان از ویبراتور برای کاهش درد در برخی بیماران بسیار حساس، استفاده کرد.

بعد از تزریق فیلر مو به چه حالتی باید خوابید؟

بعد از تزریق فیلر مو، خوابیدن به پشت، بهترین و ایمن ترین حالت خوابیدن است. علاوه بر این، بهتر است در شب اول برای کاهش تورم و سوزش، از بالش اضافه استفاده کنید تا سر در وضعیت بالاتری قرار بگیرد.