بسیاری از افراد برای به دست آوردن تناسب اندام خود، به ورزش و رژیم و تغذیه مناسب روی می آورند. این ها بهترین کارهایی است که هر شخص باید آن ها را رعایت کند: رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی مستمر. اما هستند افرادی که در عین رعایت این دو، به نتیجه دلخواه خود نمی رسند. بنابراین به فکر کمک گرفتن از دستگاه های لاغری می افتند. با شناخت بهترین دستگاه لاغری شکم می توانید شاهد لاغری موضعی شکم و پهلو خود باشید. همچنین فرم بدن خود را اصلاح کرده و از آن لذت ببرید.

همان گونه که می دانید، از بین برددن چربی های انباشته شده در قسمت های شکم و پهلو سخت تر از دیگر نواحی بدن است. به همین من<ر در سال های اخیر شاهد پیشرفت به سزایی در زمینه تولید و ارائه دستگاه های لاغری هستیم که در انواع و مدل های مختلف توسط برندهای متفاوت تولید می شوند.

دستگاه لاغری شکم چیست؟

در ابتدا لازم است تا با نحوه کار و کارایی این دستگاه ها آشنا شویم و سپس به معرفی بهترین نوع آن برسیم. همان گونه که می دانیدعمل های جراحی بسیاری در جهت از بین بردن چربی های انباشته شده شکم و دیگر نقاط بدن وجود دارد که عمل های سنگین و سختی به حساب می آیند. همچنین دارای دوران نقاهت بالایی نیز هستند. این عمل های تهاجمی که با بی هوشی همراه است ماندگاری بالایی دارند اما سختی های فراوانی را نیز به شخص وارد می سازند.

استفاده از دستگاه های لاغری، بدون نیاز به مدت زمان زیاد برای نقاهت، عمل های غیرتهاجمی به شمار می آیند که نتیجه را در کمتری زمان ممکن نمایاین می سازد. استفاده از دستگاه‌ های لاغری موضعی برای از بین بردن سلولیت‌ های متراکم و چربی‌ های انباشته شده در نقاط خاصی از بدن استفاده می‌ شود. در نظر داشته باشید که داشتن تغذیه سالم و همچنین فعالیت بدنی، این دوره درمانی را کوتاه تر می کند و شما را زودتر به نتیجه دلخواهتان می رساند.

لاغری به وسیله دستگاه های چگونه عمل می کند؟

لاغری-به-وسیله-دستگاه-های-چگونه-عمل-می-کند-کلینیک-زیبایی-هانیل

در این روش غیرتهاجمی امواج مایکروویو به وسیله دستگاه تولید شده و به صورت متمرکز و اختصاصی به سلول‌ های چربی نفوذ می کنند و به این ترتیب آن ها را نابود می کنند. بعضی از این چربی های انباشته شده، با انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشیو ؤزیم های سفت و سخت غذایی نیز از بین نمی روند. نکته ای که در این راستا باید توجه داشته باشید این است که این روش، روشی امن است که از ایمنی بالایی برخوردار است.

موارد استفاده از دستگاه های لاغری موضعی شکم

چربی های انباشته شده که پیش تر به آن ها اشاره کردیم در قسمت های مختلفی از بدن تجمع می کنند. بازو، پهلو، شکم، غبغب، باسن، ران و … از جمله آن ها هستند.

لزوم استفاده از دستگاه های لاغری موضعی

لزوم-استفاده-از-دستگاه-های-لاغری-موضعی-کلینیک-زیبایی-هانیل

همه ما می دانیم رسیدن به وزن و تناسب اندام ایده آل امری زمان بر و برای بسیاری از افراد خسته کننده می باشد. با رعایت تمام اصول، گاها شاهدیم تا افراد بعد از مدت های طولانی نیز به نتیجه دلخواه نمی رسند. بنابراین نا امید می شوند. بعضی از افراد نیز به دلایل شخصی و یا بیماری، خواستار کاهش وزن و از برددن این چربی های انباشته شده در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. استفاده از دستگاه های لاغری موضعی، یک روش فوق العاده برای از شکستن جمع این چربی هاست. چربی هایی که در برابر از بین رفتن مقاومت می کنند!

بهترین دستگاه لاغری شکم

بهترین-دستگاه-لاغری-شکم-کلینیک-زیبایی-هانیل

بعد از آشنایی با دلایل استفاده از دستگاه برای از بین بردن چربی های موضعی در شکم و دیگر نواحی بدن، زمان آن است تا با بهترین دستگاه لاغری شکم و پهلو و … آشنا شوید. نحوه کار آن ها متفاوت است و نمایان شدن نتایج آن ها نیز با یکدیگر فرق می کند. بنابراین قبل از آن که اقدام به انجام کنید لازم است تا تمام جوانب را در نظر گرفته و بهترین انتخاب را داشته باشید.

۱- لاغری با ترواسکالپ

لاغری-با-ترواسکالپ-کلینیک-زیبایی-هانیل

ترواسکالپ از جدیدترین و برترین دستگاه های لاغری موضعی می باشد که نتایج فوق العاده را به همراه دارد. ایت دستگاه توسط کوترا ساخته شده و برای از بین بردن چربی ها از امواج رادیوفرکانسی برای حذف و از بین بردن چربی مقاوم در برابر رژیم‌، استفاده می‌ کند. شما می توانید تنتایج باورنکردنی این دستگاه را تنها یک جلسه بعد از انجام ببینید! در واقع می‌توان گفت بهترین دستگاه لاغری موضعی شکم و پهلو ترواسکالپ است. برای از بین بردن چربی های انباشته شده در هر ناحیه تنها به یک جلسه نیاز دارید.

مدت زمان لازم نیز با توجه به ناحیه و چربی آن قسمت، متفاوت بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه متغییر است. این روش که دوران نقاهت ندارد، کمک شایانی به فرد می کند زیرا بعد از انجام فرآیند، بلافاصله می تواند به انجام کارهای روزانه خود برگردد. دستگاه لاغری ترواسکالپ ۲۴ تا ۳۲ درصد ضخامت چربی را حذف می‌ کند و برای برخی افراد فقط در یک جلسه می‌ تواند نتایج بسیار مطلوبی داشته باشد. شما می توانید نتیجه کامل را بعد از ۱۲ هفته به صورت واضح تماشا کنید که چربی های قسمت مورد نظرتان دیگر وجود ندارد! همچنین از این روش می توان برای از بین بردن ظاهر سلولیتی قسمت مختلف بدن استفاده کرد.

کاربردهای ترواسکالپ

اگر بعد از مدتی طولانی ورزش و رژیم سخت، به اندام ایده آل خود نرسیده اید، می توانید روی این روش حساب ویژه ای باز کنید. بعضا این چربی های انباشته شده در بدن موجب به وجود آمدن برآمدگی هایی می شود که باب طبعتان نیست. اگر با مزایای ترواسکالپ آشنا باشید می دانید که به راحتی می توانید با این چربی ها خداحافظی کنید. علاوه بر این، چربیِ بخش‌ هایی از بدن مثل شکم، که از نظر متابولیکی فعال هستند، هورمون‌ها و مواد التهاب‌ زایی را ترشح می‌ کنند که می‌ توانند سبب بیماری‌ های مزمن شوند.

ترواسکالپ چگونه کار می کند؟

در این روش برای از بین رفتن این بافت که هم در بدن مردان و هم زنان موثر است، با روش فناوری فرکانس رادیویی غیرتهاجمی کار می‌ کند. اپراتور فرکانس‌ های رادیویی را با استفاده از دستگاه، به داخل ناحیه‌ ای که چربی زیادی دارد می‌ فرستد. فرکانس‌ های رادیویی، گرمای عمیقی را در آن ناحیه ایجاد می‌ کنند و باعث می‌ شوند سلول‌ های چربی شکسته شوند، اما در عین حال بر سایر بافت‌ های بدن تأثیری نمی‌ گذارند.

بعد از انجام هر جلسه، فرد سلول های چربی را دفع می کند. در این روش که سلول های چربی می میرند، و سپس دفع می شوند. بدین ترتیب با گذشت زمان شاهد خواهید بود که چگونه ناحیه مورد نظر از چربی خالی می شود. از دیگر مزیت های ترواسکالپ این است که با از بین رفتن این چربی ها و خالی شدن جای آن ها، پوست شل و افتاده نخواهد شد. زیرا این دستگاه سبب می شود تا پوست سفتی خود را حفظ کند. ترواسکالپ هم‌ زمان با شکستن سلول‌ های چربی، پوست را هم سفت می‌ کند.

۲- لاغری با روش کرایولیپولیز 

در این روش که با استفاده از انجماد چربی ها انجام می شود، طرفداران زیادی را برای از بین بردن چربی دارد. یکی از روش‌ های مرسوم برای کاهش چربی از طریق دمای سرد می‌ باشد که در مناطق خاصی از بدن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در این مدل روش، سلول‌ ها خرد می شوند و سپس به صورت طبیعیع از بدن خارج می شوند. باید توجه داشت که این روش برای افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند مناسب نیست و اثربخشی ندارد. از طرفی برای افراد با چربی موضعی بسیار پرکاربرد است که طی آن می توانند نتایج حاصل از آن را ۶ تا ۸ هفته بعد از انجام فرآیند مشاهده کنند.

قبل از انجام آن از ژل بی حسی استفاده می شود و فرد هیچ گونه دردی را حس نخواهد کرد. اما اگر این روش را برای رهایی از چربی های انباشته انتخاب کرده اید بایستی بدانید که این روش لاغری، افتادگی پوست را بعد از لاغری در پی خواهد داشت. اما در روش ترواسکالپ با این عیب مواجه نبودیم.

۳- لاغری موضعی با رادیو فرکانسی Rf 

استفاده از دستگاه رادیو فرکانسی نیز یکی از روش های مرسوم برای رهایی از شر چربی های انباشته شده است. در این روش فرکانس‌ های رادیویی که حامل جریان‌ های الکتریکی با فرکانس بسیار زیاد هستند. از لایه‌های سطحی پوست بدون گرم کردن عبور می کنند و تنها بافت‌ های چربی را از بین می‌ برند. گرما باعث این می‌ شود تا پیوند‌های چربی از هم شکسته و طی روند طبیعی از بدن خارج شود. از دیگر ویژگی های بارز این دستگاه این است که می تواند به طور همزمان فعالیت پوستی فیبروبلاست‌ ها را تحریک کند که نتیجه این عمل، افزایش بازسازی کلاژن، جوانسازی و تقویت پوست می باشد.

در حین انجام این عمل، فرد گرمای ناشی از آن را حس می کند اما هیچ گونه دردی را متوجه نخواهد شد. از آن جایی که در این روش پوست تحت فشار قرار می گیرد، جریان گردش خون سرعت بیشتری پیدا می کند که قرمزی موقتی پوست را سبب می شود.

۴- خلاصی از چربی های موضعی با دستگاه لاغری اوندا 

خلاصی-از-چربی-های-موضعی-با-دستگاه-لاغری-اوندا -کلینیک-زیبایی-هانیل

دستگاه اوندا ONDA ساخت کمپانی دکا از کشور ایتالیا می باشد که علاوه بر درمان لاغری در  پیکرتراشی نیز بسیار مؤثر عمل می‌ کند. برای درمان‌های دیگر هم که ماهیت زیبایی دارند به عنوان یک روش غیر تهاجمی محسوب می‌ شود. در این روش نیز همانند ترواسکالپ، از تکنولوژی استفاده شده تا لاغری باعث افتادگی و شل شدن پوست نشود. بنابراین اگر نگرانی در این زمینه وجود دارد، می توانید با خیالی آسوده به دستگاه لاغری اوندا اعتماد کنید. ازددیگر مزیت های استفاده از این دستگاه این است که باعث از بین رفتن سلولیت های پوستی می شود و در درمان آن به شما کمک شایانی خواهد کرد.

ویژگی های دستگاه اوندا

امروزه این دستگاه از بهترین و پرکاربردترین دستگاه ها درجهت از بین بردن چربی های انباشته شده و همچنین سلولیت های به شمار می رود. در نظر داشته باشید که با توجه به تشخیص پزشک معالج برای استفاده از این دستگاه باید بین ۴ تا ۵ جلسه مراجعه کنید. از آنجایی که دستگاه اوندا به صورت کاملاً اختصاصی و با دقت بسیار بالا سلول‌ های چربی را از بین می‌ برد و در قسمت‌ های حساس مانند چربی‌ ها در بخش صورت بسیار ایمن عمل می‌ کند. (یکی از دغدغه های افراد برای استفاده از دستگاه های لاغری در قسمت صورت خلاصه یم شود زیرا در صورتی که روش ایمنی را انتخاب نکنند می تواند زیبایی چهره آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.)

بنابراین یکی از دستگاه‌ های پرطرفدار برای لاغری صورت هم محسوب می‌ شود. همچنین امواج کول ویو که در این دستگاه به کار رفته به صورت عمیق ای به لایه‌ های بافتی بدن نفوذ می کند. و منجر به چربی سوزی و آب کردن بافت‌ های چربی متراکم در بخش شکم و پهلو می‌ شود.

این دستگاه برای روش های درمانی و زیبایی نواحی مختلفی از بدن کاربرد دارد. از دیگر ویژگی های آن می توان به دارا بودن سیستم خنک کننده می باشد. بنابراین شخص مراجعه کننده هیچ گونه درد و یا حس ادیت کننده را دریافت نمی کند. از آن جایی که این دستگاه دارای عملکرد سه گانه است، می تواند همزمان باعث از بین رفتن چربی ها شود، سلولیت های پوستی را درمان کند و همچنین از شل شدن پوست جلوگیری به عمل آورد.

دستگاه اوندا چگونه عمل می کند؟

امواج ارسال شده به بافت های چربی، هدفمند بوده و هیچ گونه آسیبی به دیگر نواحی بدن وارد نخواهد کرد. این دستگاه دارای بهره‌گیری از هندپیس‌ های هوشمندمی باشد. بدین صوتر که دارای ۲ هندپیس متفاوت در عمق و عملکرد که در قسمت‌های مختلف بدن بکار گرفته می‌ شوند. همچنین ۸۰ درصد این امواج به هدف، یعنی سلول های چربی برخورد می کنند و ۲۰ درصد آن ها، توسط سیستم خنک‌ کننده دستگاه از بین می‌ رود.

۵- لاغری با کول اسکالپتینگ 

از دیگر روش های لاغری غیر جراحی و غیر تهاجمی، بهرمندی از روش کول اسکالپینگ می باشد. در این روش نیز از تکنولوژی کرایولیپولیز کمک گرفته می‌ شود. بدین معنی است که چربی‌ ها از طریق انجماد شکسته می‌ شوند و به صورت طبیعی از پوست جدا خواهند شد. مدت زمان هر جلسه از این روش درمانی، بستگی به محل مودر نظر دارد اما عموما بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان احتیاج دارد. مانند دیگر روش هایی که تا به این جا درباره آن ها سخن گفتیم، این روش نیز دوره نقاهتی نداشته و بعد از انجام آن، می توانید امور روزانه خود را از سر بگیرید.

توجه داشته باشید که در این روش نیز افتادگی و شل شدن پوست بعد از لاغری وجود دارد. ترواسکالپ از بهترین روش های لاغری بود که با این مسئله مواجه می کرد. بنابراین لازم است تا در هنگام انتخاب دستگاه به این معایب که نتایج بدی را به دنبال دارد، برای برخی از افراد با توجه به میزان چربی، تنها یک جلسه کافی خواهد بود. و در بهترین حالت ۸ هفته پس از انجام آن، شاهد نتایج آن خواهید بود.