هر کدام از قسمت هایی که بر روی صورت هستند در زیبایی نقش مهمی را ایفا می کنند. بینی، ابرو، فرم چشم ها و … . لب ها نیز از این بحث جدا نیستند. جالب است بدانید با افزایش سن برچستگی لب ها کم می شود و ارتفاع آن ها نیز کاهش میابد. در برخی موارد دیگر، افراد از ابتدا دارای لب هایی باریک و کم حجم هستند. از آن جایی که داشتن لب هایی برجسته از نکات زیبایی به حساب می آید، طبیعی است که به دنبال حجیم کردن آن ها باشند. تزریق ژل لب یکی از راه های بی خطری است که افراد برای داشتن لب هایی خوش فرم، از آن بهره می برند.

تزریق ژل لب چگونه بر زیبایی لب ها تاثیر می گذارد؟

تزریق-ژل-لب-چگونه-بر-زیبایی-لب-ها-تاثیر-می-گذارد-کلینیک-زیبایی-هانیل

لب پایینی به طور طبیعی از لب بالایی بزرگ تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود. بدین شکل است که تزریق ژل فرم لب ها را اصلاح می کند.

انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارند که برای تزریق به لب ها و نواحی اطراف لب ها مورد استفاده قرار می گیرند، اما در بین همه آن ها، هیالورونیک اسید که به طور طبیعی در بدن یافت می شود و به افزایش حجم لب ها کمک می کند، بیشتر از بقیه موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

ایجاد تناسب بین لب های بالا و پایین و همچنین قسمت چپ و راست، از مهم ترین مواردی است که پزشک باید در هنگام تزریق در نظر داشته باشد. لب بالایی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا می شوند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از رژ لب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. همچنین همان گونه که اشاره کردیم، چون لب پایینی به طور معمول حجیم تر است، این مورد در هنگام تزریق نیز باید مورد توجه قرار بگیرد تا زیبایی فرد تضمین شود.

فرم های مختلف تزریق ژل لب

فرم-های-مختلف-تزریق-ژل-لب-کلینکی-زیبایی-هانیل

فرم لب می تواند با توجه به محل و نحوه تزریق ژل تغییر کند، بنابراین قبل از تزریق با پزشک خود در این مورد مشورت کنید. برعکس روتین و معمول همیشگی، برخی افراد دوست دارند لب بالای شان حجیم تر از لب پایین باشد، یا برعکس! در موارد دیگر، ترجیح می دهند اندازه و تناسب لب بالا و پایین با هم برابر باشد. در ادامه به بعضی از پرطرفدار ترین مدل های تزریق ژل لب اشاره می کنیم:

 • ژل لب روسی: 

ژل لب روسی که این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، از سمت داخل به بیرون و حاشیه لب و به طور عمودی تزریق می شود و این روش برای افرادی که لب های باریک و کم حجمی دارند، نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

 • ژل لب عروسکی:

در این مدل تزریق، لب پایینی بسیار حجیم تر از لب بالایی خواهد شد که فرم باربی طور هم نام دارد.

 • ژل لب طبیعی (کلاسیک):

برای آن دسته از افرادی که می خواهند بعد از تزریق، لب ها فرم طبیعی تری داشته باشد، افزایش حجم به صورت نامحسوس و به طور کاملا طبیعی انجام خواهد شد.

 • ژل لب قلبی:

تزریق ژل قلبی برای آن دسته از افرادی مناسب تر است که فرم صورت بیضی دارند که در این روش، فاصله ای بین قسمت بالایی دو حاشیه لب ایجاد می شود و لب ها اصطلاحا ظاهر قلبی شکلی پیدا می کنند.

تزریق ژل لب برای چه کسانی مناسب نیست؟

از آن جایی اعمال موارد زیبایی بر روی صورت عملی خودخواسته و کاملا سلیقه ای می باشد، نمی توان انجام آن را برای کسی ضروری دانست. اما می توان گفت انجام آن برای چه کسانی محدویت دارد:

 • افراد مبتلا به هر گونه عفونت فعال دهانی مانند تبخال
 • ابتلا به دیابت
 • ابتلا به برخی بیماری های خاص مانند لوپوس
 • وجود مشکلات مربوط به انعقاد خون

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

وجود تورم، کبودی و … بر روی لب و اطراف آن بعد از تزریق امری طبیعی می باشد که بعد از چند روز کوتاه مدت رفع می شود. اما نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید این تایم را کوتاه تر کنید و بهبودی را سرعت بخشید:

 • از کمپرس به بهبود کبودی و ورم استفاده کنید.
 • اگر نیاز به تزریق ثانویه داشته باشید، حتما باید دو هفته بعد از تزریق اولیه انجام گیرد.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل، تا جایی که می توانید آب بنوشید تا هیدراته بدن حفظ شود.
 • توصیه می کنیم تا دو روز بعد از تزریق از انجام فعالیت های بدنی شدید و ورزش های سنگین خودداری کنید تا دچار خون مردگی نشود.
 • تا ۷۲ ساعت از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • به مدت ۴۸ ساعت از بودن در مکان هایی مانند سونا، جکوزی یا محیط های گرم خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل، از آرایش کردن لب ها خودداری کنید.
 • از مصرف داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا ۳ و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول، خودداری کنید.
 • در گرمای شدید قرار نگیرید

عوارض تزریق ژل لب

تمامی این موارد در صورت بروز بعد از چند روز به سرعت محو می شوند. اما لازم به ذکر آن ها می باشد زیرا که بعضی از افراد بعد از مشاهده هر یک از آن ها ممکن است دچار نگرانی شوند:

 • بروز ناراحتی های خفیف ناشی از سوزن تزریقی
 • ایجاد کبودی های خفیف
 • قرمز شدن لب ها و نواحی اطراف لب ها
 • ایجاد تورم
 • طبیعی نبودن فرم و حالت لب ها

مطالب مرتبط:

از بین بردن غبغب و مقابله با آن، تاثیر بسزایی در زیبایی هر شخص دارد، روش های زیادی نیز برای از بین بردن آن وجود دارد. پیشنهاد می کنیم درباره هایفوتراپی غبغب بیشتر بخوانید!

ماندگاری ژل لب به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری-ژل-لب-به-چه-عواملی-بستگی-دارد-کلینیک-زیبایی-هانیل

هیچ نوع فیلری وجود ندارد که نتیجه دائمی داشته باشد. در نظر داشته باشید که طی گذشت زمان از حجم آن کم می شود. بسیاری از فراد برای حفظ فرم و حجم لب دلخواهشان هر چند ماه یکبار مجددا تزریق ژل را انجام می دهند. اما به طور کل ماندگاری ژل لب در افراد متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

 • برند و نوع ژلی که استفاده می کنید.

شرکت ها با فرمولاسیون های متفاوتی ژل ها را تولید می کنند. برخی مختص تزریق لب و دیگری مختص تزریق در ناحیه های دیگر می باشند. در خصوص نوع ژل تزریقی حتما قبل از انجام آن، با پزشک خود مشورت کنید.

 • میزان حجم دهی به لب 

هرچه لب هایتان را بیشتر حجم دهید، تمدید آن دیرتر خواهد شد. در واقع میزان ژلی که در هر جلسه استفاده می کنید به نوعی معیار است.

 • متابولیسم بدن و شرایط فیزیولوژیک پوست

شرایط فیزیکی بدن شما در ماندگاری فیلر بسیار موثر است. اگر بدن شما متابولیسم سریع تری داشته باشد، هیالورونیک اسید خیلی زود جذب بدن می شود. در این مورد نیاز شما به تزریق، بیشتر می شود.

بهترین برندهای ژل لب

بهترین-برندهای-ژل-لب-کلینیک-زیبایی-هانیل

انتخاب برند ژل امری مهم است که قبل از آن باید تحقیقات زیادی درباره آن انجام دهید، زیرا تزریق ژل لب نامرغوب عوارض زیادی خواهد داشت. علاوه بر نوع برند فیلر مواردی چون فرم لب و سن افراد در نتیجه کار بسیار اهمیت دارد. با برندهای مطرح در ادامه به خوبی آشنا خواهید شد:

 • ژل لب دن بی اس

این برند ساخت کشور کره و دارای مقدار زیادی هیالورونیک اسید است. ژل دن بی اس یک فیلر ۱۰ سی سی با ماندگاری ۱۰ الی ۱۱ ماه می باشد.

 • ژل لب نورامیس

این فیلرها از جنس هیالورونیک اسید غیر حیوانی، و از نظر زیستی، تخریب پذیر هستند. ژل لب نورامیس با ماندگاری تقریبا ۲ سال، از شناخته شده ترین برندها با ماندگاری بسیار بالا و ساخت کشور کره است.

 • ژل لب رووفیل

ژل لب رووفیل محصول کشور کره از جنس هیالورونیک اسید است که دوام و ماندگاری آن بین ۱ سال تا ۱ سال و نیم می باشد. توجه داشته باشید که میزان جذب این مواد به نوع پوست، نوع و میزان حجم تزریق نیز بستگی دارد.

 • ژل لب پرفکتا

این برند ساخک کشور فرانسه به عنوان یک حجم دهنده موثر برای لب استفاده می شود. این ژل دارای هیچ گونه عوارضی نیست و تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

 • ژل لب رستیلن

این محصول فیلری با غلظت بالایی از هیالورونیک اسید است و تقریبا دارای هزینه بیشتری نسبت به سایر فیلرها است. این ژل ساخت کشور سوئد با ۶ ماه ماندگاری است.

 • ژل لب تئوسیال

فیلری بر پایه هیالورونیک اسید و منشا غیرحیوانی، ساخت کشور سوئیس است که با ماندگاری حدود یک سال، طرفداران زیادی دارد.

 • ژل لب استایلج

یک نوع برند فرانسوی که در ترکیب بندی مواد از هیالورونیک اسید و بی حس کننده لیدوکائین استفاده شده است. ژل لب استایلج ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد و فاقد هرگونه عوارض است.

 • ژل لب بلوترو

ساخت کشور آلمان از کمپانی Merz و مانند دیگر برندها از هیالورونیک اسید ساخته شده و دارای مقدار زیادی لیدوکائین است. ماندگاری این نوع ژل ۶ ماه تا یک سال خواهد بود.

 • ژل لب ژوویدرم

ژوویدرم به عنوان یکی از امن ترین فیلر های لب نیز شناخته می شود. سازمان غذا و دارو (FDA) این محصول را تایید کرده و ماده فعال و اصلی آن نیز اسید هیالورونیک (یک ماده طبیعی از بدن) است.

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب را نمی توان به صورت معین بیان کرد زیرا عوامل زیادی در تعیین آن نقش دارند. همان گونه که قبل تر اشاره کردیم برندهای مختلفی این ژل ها را تولید می کنند. پس اولین عامل موثر، برند ژل است.

 1. لب ها با فرم ها نواقص مختلف، میزان ژل متفاوتی را برای تزریق نیاز دارند
 2. تجربه پزشک و تبحر آن در تزریق می تواند هزینه تزریق را افزایش دهد
 3. کلینیک انتخابی، خدمات آن و موقعیت قرارگیری آن نیز در تعیین هزینه نقش دارد
 4. از دیگر عوامل می توان به تعداد جلساتی که تزریق لازم دارید اشاره کرد

سخن پایانی

کلینیک زیبایی هانیل با ارائه خدمات در زمینه های مختلف زیبایی و جوانسازی، از بهترین مراکز تزریق ژل لب در تهران می باشد. شما می توانید با مشاوران و پزشکان ما در این باره مشورت کنید و توصیه های لازم را فراگیرید.


سوالات متداول

همان گونه که می دانید سوالات بی شماری در زمینه تزریق ژل وجود دارد که برای افراد مبهم است. در ادامه به برخی از پرتکرار ترین آن ها پاسخ خواهیم داد:

اگر ژل‌ها جذب شوند، لب‌ بدفرم نمی‌شود؟

خیر، پس از جذب ژل‌ها لب به فرم اولیه خودش برمی گردند.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

وقتی برای انجام تزریق ژل لب تنها از کرم های بی حسی موضعی استفاده شود، درد آن زیاد خواهد بود و تمایل افراد به تزریق ژل کم خواهد شد.
اما اگر عصب لب به طور کامل بی حس شود هیچ دردی هنگام تزریق ژل احساس نخواهید کرد.

چه زمانی برای تزریق مجدد مناسب است؟

ما به شما توصیه می کنیم وقتی هنوز بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از حجم ژل قبلی بر روی لب شما باقی مانده است، از پزشک خود بخواهید دوباره تزریق ژل را برای شما انجام دهد.

این تزریق باعث کشیده شدن یا شل شدن لب می شود؟

خیر.
تزریق ژل لب باعث کشیدگی یا افتادگی لب ها نخواهد شد.وارد شدن سوزن به بافت لب باعث می شود تا روند تولید کلاژن به طور غیر مستقیم آغاز شود و معمولا به همین خاطر است که در بسیاری از موارد، لب ها بعد از تزریق بزرگ تر نیز به نظر می رسند.

امکان دارد بعد از تزریق ژل لب، تبخال بزنیم؟

توصیه می شود افرادی که مبتلا به عفونت فعال دهانی مانند تبخال هستند، از تزریق ژل لب خودداری کنند و قبل از تزریق، حتما نسبت به درمان آن اقدام نمایند. افرادی که سابقه تبخال دارند، حتما باید این موضوع را با پزشک در میان بگذارند چرا که احتمال بروز تبخال در این افراد حتی با وجود تزریق بهترین برند نیز وجود دارد.

آیا تزریق ژل لب خطر دارد؟
لازم است بدانید تزریق ژل به هر کدام از نواحی صورت و بدن یکی از بی خطر ترین روش ها برای ایجاد زیبایی و رفع نواقص می باشد که امروزه در دنیا مطرح است. اما نکته ای که همواره باید به آن توجه کنید، استفاده از ژل مرغوب و برند با کیفیت است. زیرا اگر بدون تحقیق درباره ژل تزریق انجام دهید ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد که شما را دچار مشکل کند.