وقتی پای سلامتی و تندرستی ما به میان می‌ آید، ما هر روز انتخاب می کنیم که چه کاری انجام دهیم تا بدنی سالم تر داشته باشیم. از این رو سوالات زیادی را از خود می پرسیم و در جهت رسیدن به جواب آن ها تلاش می کنیم. مقوی ترین صبحانه چیست؟ روزانه چه مقدار لازم است فعالیت بدنی داشته باشیم؟ آیا سی دقیقه ورزش در روز کافی است؟ آیا باید کراس فیت را امتحان کنم یا روی تشک یوگا بمانم؟ برای حفظ سلامتی مطلوب، انتخاب های آگاهانه ای انجام می دهیم. اما چیزی که نمی‌ توانیم انتخاب کنیم این است که بدن ما چربی را در کجا ذخیره می‌کند! این جا دقیقا جایی است که ما با مشکل مواجه می شویم!

و این احساس ناتوانی است که ما را سوق می دهد تا بسیاری از رژیم‌ ها، مکمل‌ ها، تکنیک‌ ها و کمک‌ های کاهش وزن را امتحان کنیم. مواجه شدن با این واقعیت که ما هرچقدر تلاش کنیم، رژیم بگیریم و یا ورزش کنیم، ممکن است برخی از این چربی ها از جای خود تکان نخورند! اما واقعی است. بهره مندی از دستگاه ها در جهت رفع چربی های انباشته شده کمک می کند تا برای این درد چاره ای باشد. مقایسه ترواسکالپ و کول اسکالپینگ که از برترین روش ها لاغری می باشند به شما کمک می کند تا تصمیم درستی اتخاذ کنید!

TruSculpt و Coolsculpting از شناخته شده ترین روش هایی هستند که می توانند نجات دهنده شما از شر چربی ها باشد. چربی هایی که قصد جابه جایی را ندارند! وقتی صحبت از کاهش چربی بدون جراحی می شود، از این دو روش به عنوان قهرمان یاد می شود. اما تفاوت ترواسکالپ و کول اسکالپینگ چیست و کدام یک برای من بهتر است؟

مقایسه ترواسکالپ و کول اسکالپینگ

دستگاه لاغری ترواسکالپ از فناوری پیشرفته تک قطبی RF برای هدف قرار دادن دقیق سلول های چربی و رساندن گرما به ناحیه استفاده می کند. اپلیکاتور کوچک هندزفری سلول های چربی را گرم می کند و به بدن شما سیگنال می دهد که سلول های چربی “آسیب دیده” شده اند و باید از بین بروند. گرمای وارد شده به ناحیه اغلب با ماساژ سنگ داغ مقایسه می شود. با این حال بایستی در نر داشته باشید که هیچ آسیبی به بافت یا پوست اطراف وارد نمی کند. به طور متوسط ۲۴ درصد از چربی تنها در یک درمان کاهش می یابد. از مزیت های بارز ترواسکالپ این است که امکان هدف گیری انتخابی سلول های چربی را فراهم می کند، زیرا اپلیکاتور کوچک می تواند هر بخشی از بدن را هدف قرار دهد.

همان طور که در نام کوا اسکالپینگ CoolSculpting، اشاره شده است، از مکانیسم انجماد برای حذف سلول های چربی استفاده می کند. سلول های چربی منجمد شده و به تدریج از سیستم لنفاوی بدن حذف می شوند. این روش به یک اپلیکاتور بزرگتر نیاز دارد و بنابراین نمی توان آن را برای قسمت های کوچک خاصی از بدن تنظیم کرد. این روش مستلزم آن است که سلول های چربی کافی در یک ناحیه داشته باشید تا دستگاه CoolSculpting بتواند به بدن شما مکش کند. به طور کلی هر دو روش درمانی حول محور کاهش چربی، بدون جراحی بدون سوزن یا برش هستند. حداقل تهاجمی بودن روش ها به این معنی است که می توانید فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.

اصلی ترین تفاوت ترواسکالپ و کول اسکالپینگ

اصلی-ترین-تفاوت-ترواسکالپ-و-کول-اسکالپینگ-کلینیک-زیبایی-هانیل

اصلی ترین تفاوت این دو روش، نحوه عملکرد آن هاست. در روش ترواسکالپ، لایه ای که سلول های چربی در آن قرار گرفته است را با استفاده از حرارت گرم می کند در واقع انرژی حاصل از أمواج  رادیویی به حرارت تبدیل می شود که در نتیجه آن سلولهای چربی را در زیر پوست گرم می کند در حالی که سطح پوست را در  در دمای مناسبی نگه می دارد. انرژی RF سلول های چربی را تا دمایی گرم می کند که آنها را به مایع تبدیل می کند. با از بین رفتن سلول های چربی و آپپتوز آن ها ، بدن به طور طبیعی آنها را به عنوان مواد زاید دفع می کند. بدین صورت بدن برای همیشه از شر این سلول های چربی خلاص می شود.

در نقظه مقابل، کول اسکالپتینگ قرار دارد که بر پایه ی کرایو وایجاد سرمایش سبب از بین رفتن سلول های چربی می شود. بدین صورت که سلول های چربی را منجمد می کند و بدین وسیله باعث دفع آن ها می شود. هر دو متد از روش های درمانی موثرغیر تهاجمی می باشند.

نتیجه گیری از مقایسه ترواسکالپ و کول اسکالپینگ:

 • می توان از دستگاه ترواسکالپ برای نواحی کوچک استفاده کرد و چربی های انباشته شده در قسمت های کوچک بدن را مورد هدف قرار داد و از بین برد. اما کول اسکالپینگ برای نواحی بزرگتر با وسعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • روش ترواسکالپ روش مطمئن تر و ایمن تری برای از بین بردن این چربی های سمج است
 • ترواسکالپ دارای پروب‌ های متحرکی می‌ باشد برای جهت گیری های مختلف و استفاده در برامدگی ها و فرورفتگی ها کاربرد دارد. و می تواند نواحی مانند زانو، زیربغل، گردن وساق را تحت پوشش قرار دهد. اما در کول اسکالپینگ، اپلیکاتور به ناحیه  مورد نظر مشخص شده برای درمان متصل می شود و حرکتی ندارد.
 • ترواسکالپ آی دی دارای پروب های  کوچکتر است. برای افرادی که لاغرتر هستند و یا می خواهند برای مناطقی که ممکن است دستگاه کول اسکالپتینگ قادر به گرفتن و درمان آن ها نباشد، بسیار مناسب است
 • ترواسکالپ نواحی کم تا زیادی را در یک جلسه پوشش می دهد و زمان زیادی را نیز طلب نیز کند.
 • از آن جایی که ترواسکالپ در یک جلسه می تواند نواحی مختلف از پهلوها تا گردن را پوشش دهد، از نظر زمانی و هزینه می تواند بسیار به صرفه تر باشد.
 • کنترل دما در زمان درمان  نیز یکی از ویژگی های اصلی ترواسکالپ می باشد که دما مرتب مانیتور می شود با این کار، دمای پوست به طور مداوم کنترل می شود و انتقال انرژی به طور خودکار تنظیم می شود تا دمای درمانی> ۴۵ºC در چربی را حفظ کرده و نگه دارد ، در حالی که دمای پوست ۳-۴ درجه سانتیگراد خنک تر است.

ترواسکالپ و کول اسکالپینگ چگونه عمل می کنند؟

ترواسکالپ-و-کول-اسکالپینگ-چگونه-عمل-می-کنند-کلینیک-زیبایی-هانیل

ترواسکالپ برخلاف کاهش وزن که در آن سلول ها به سادگی کوچک می شوند، سلول های چربی را از بین می برد. تخریب سلول ها به این معنی است که سلول های چربی در همان نقطه بازسازی نمی شوند. این روش ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ای به این معنی است که می توانید در طول انجام این فرآیند، در اینستاگرام بگردید و یا با دوست خود تلفنی صحبت کنید و در عین حال سلول های چربی بدن خود را هدف قرار دهید و آن ها را از بین ببرید!

حداکثر در حدود شش تا دوازده هفته نتایج این روش دیده می شود. مشتریان اغلب متوجه می شوند که یک تا دو جلسه Tبعد از انجام ترواسکالپ، برای دیدن اهداف بدن شخصی خود کافی است. با این حال، یک برنامه سفارشی با تیم پزشکی زیبایی هانیل می تواند کمک کند تا با دقت تعداد جلسات مورد نیاز شما تنظیم شود تا به صورت کلی از چربی های تجمعی خلاصی یابید.

کم ترین زمان، بهترین نتیجه با ترواسکالپ

ترواسکالپ یک روش اثبات شده و موثر برای هدف قرار دادن سریع سلول های چربی است. روش سریع و بدون درد تماماً در مورد ایجاد نتایج است. حداقل ناراحتی و قابلیت سفارشی سازی به شما امکان می دهد در مقایسه با سایر روش ها به سرعت نتایج را مشاهده کنید. یکی از مزایای اضافه شده به روش ترواسکالپ، زمان بهبودی است. پس از عمل، بیماران متوجه خواهند شد که به هیچ زمان استراحت قابل مشاهده ای نیاز نیست، و شما می توانید در همان روز به محل کار خود بازگردید.

بیماران ممکن است متوجه شوند که ناحیه ای که در آن از دست دادن چربی انجام شده است ممکن است احساس گرما داشته باشد یا نسبت به لمس کمی حساس باشد. با این حال، تمام فعالیت های عادی را می توان پس از عمل از سر گرفت. TruSculpt به عنوان یک راه حل راحت و ایمن برای کاهش چربی در نواحی سخت مانند شکم و پهلوها در سراسر جهان، در نظر گرفته شده است.

دلایل انتخاب ترواسکالپ

 • کم تهاجمی
 • زمان ریکاوری صفر
 • TruSculpt می تواند هر ناحیه سرسختی را هدف قرار دهد
 • نتیجه فقط بعد از یک درمان
 • همه ما در بدن خود نواحی سرسخت داریم. و ایجاد #اهداف بدنی همیشه به آسانی رژیم گرفتن و ورزش کردن نیست.

ترواسکالپ در مقابل کول اسکالپینگ

آیا عوارض جانبی وجود دارد؟

هر دو درمان عوارض جانبی جزئی دارند، اما عموماً حداقل و موقتی هستند. عوارض جانبی CoolSculpting ممکن است شامل قرمزی، تورم و حساسیت در محل درمان باشد، در حالی که truSculpt flex ممکن است منجر به گزگز و درد عضلانی شود. این اثرات طبیعی هستند و باید طی چند روز پس از جلسه درمان خود به خود ناپدید شوند.

کدام یک موثرتر هستند؟

هم کول اسکالپینگ و هم ترواسکالپ می‌ توانند نتایج قابل‌ توجهی برای کانتورینگ بدن ایجاد کنند، اما داشتن مزایای ترواسکالپ، ممکن است منجر به تعریف عضلانی قابل توجه‌ تری در مناطق خاصی از بدن شود. نتایج انعطاف پذیر و ویژگی های ترواسکالپ نیز معمولاً سریعتر از نتایج کول اسکالپینگ هستند. اما کول اسکالپینگ ممکن است اثر طولانی تری داشته باشد. این نگته را نیز در نظر داشته باشید که بدن هر فردی متفاوت است. بر اساس میزان چربی زیر جلدی یا میزان لاغری فرد، نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

چه تعداد جلسه برای ترواسکالپ در مقابل کول اسکالپ مورد نیاز است؟

چه-تعداد-جلسه-برای-ترواسکالپ-در-مقابل-کول-اسکالپ-مورد-نیاز-است-کلینیک-زیبایی-هانیل

تعداد درمان های مورد نیاز برای هر شخص بسته به سیستم بدنی و چربی فرد و منطقه درمان متفاوت است. برای ترواسکالپ، نتایج قابل توجهی معمولاً پس از ۶-۸ (۴۵ دقیقه) جلسه به دست می آید، در حالی که کول اسکالپینگ ممکن است به چندین دوره درمان نیاز داشته باشد.

دوران نقاهت برای ترواسکالپ در مقابل کول اسکالپینگ چقدر است؟

هم ترواسکالپ و هم کول اسکالپینگ حداقل زمان و دوران نقاهت را دارند. پس از درمان کول اسکالپینگ، ممکن است کمی قرمزی و حساسیت داشته باشید، اما این عوارض جانبی خفیف و موقتی هستند. اکثر بیماران بلافاصله پس از درمان می توانند به فعالیت های عادی خود بازگردند. در مورد ترواسکالپ نیز، ممکن است مانند بعد از جلسه درمان متوجه درد عضلانی شوید.

آیا می شود ترکیبی از ترواسکالپ و کول اسکالپینگ را برای درمان در نظر گرفت؟

بله، این خدمات را می توان برای به حداکثر رساندن نتیجه ترکیب کرد. تحریک عضلانی به عضله سازی در حین سوزاندن چربی در این فرآیند کمک می کند، در حالی که فناوری انجماد چربی از دست دادن قابل توجه و پایدار چربی را تضمین می کند. هنگامی که این دو روش درمانی را با هم ترکیب می کنید، می توانید زودتر از زمانی که فقط یک گزینه را انتخاب کنید، منتظر دستیابی به بدنی خوش فرم و زیبا باشید.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای کانتورینگ بدن است؟

چه-کسانی-کاندیدای-خوبی-برای-کانتورینگ-بدن-است-کلینیک-زیبایی-هانیل

هم مردان و هم زنانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای برای درمان دارند، کاندیدهای خوبی برای کانتورینگ بدن هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، همیشه بهتر است قبل از انجام هر گونه درمان جدید با پزشک خود مشورت کنید. همچنین می‌توانید با یک مرکز آبگرم که این خدمات را ارائه می‌کند، مشاوره رزرو کنید تا بدانید کدام درمان برای شما مناسب‌تر است.

کدام درمان راحت تر است؟

هم کول اسکالپینگ و هم ترواسکالپ می‌ توانند باعث ناراحتی خفیف در طول درمان شوند، اما بسیاری از بیماران متوجه می‌ شوند که ترواسکالپ راحت‌تر است. در این روش از MDS برای تحریک اعصاب استفاده می کند و باعث انقباضات ملایم ماهیچه ای می شود که می تواند با سطح راحتی بیمار تنظیم شود. کول اسکالپینگ از دماهای سرد استفاده می کند که می تواند برای برخی از بیماران ناراحت کننده تر باشد.

روش پیشنهادی تیم پزشکی کلینیک زیبایی هانیل

کلینیک زیبایی هانیل به دلیل ارائه بالاترین استاندارد مراقبت در پزشکی زیبایی شناخته می شود. تیم پزشکی ما در زمینه مواد تزریقی زیبایی، برای ارائه روش‌های نوآورانه و ایمن به مشتریان ارزش قائل است. پزشکان ما در کلینیک زیبایی هانیل استفاده از روش تروساکالپ را برای بیماران خود به دلیل تطبیق پذیری این روش ترجیح می دهد. روش ترواسکالپ درها را به روی طیف وسیع تری از بیماران باز می کند که به دلیل محل درمان، نوع پوست، ضخامت چربی و وجود شلی پوست ممکن است کاندید سایر روش های کانتورینگ نباشند. دستگاه ترواسکالپ با یک برنامه کاری قابل تنظیم، به مراجعه کننده این امکان را می دهد که نتایج را تنها در یک جلسه مشاهده کند.