افراد همواره به دنبال خلاصی از شر موهای زائد بدن خود می باشند که باعث شده است تا به دنبال راه حل هایی باشند. در این زمینه روش های مختلفی وجود دارد. بیکینی از جمله عضوهایی است که رهایی از موهای زائد آن دشوار است. در این قسمت درباره لیزر موهای زائد بیکینی صحبت خواهیم کرد.

لیزر موهای زائد بیکینی چیست؟

تمیز نگه داشتن قسمت هایی از بدن که دارای موهای زائد است و از طرفی اکثر اوقات به صورت مرطوب هستند، سخت است. از بین بردن موهای زائد این قسمت به صورت دائمی و نیمه دائمی کمک می کند تا به بهداشت شخصی خود بهتر رسیدگی کنید.

بیکینی یکی از این عضوهای بدن است. استفاده از روش های قدیمی مانند وکس، اپیلاسیون، شیو و … به صورت موقتی این موها را از بین می برد ولی جلوی رشد آن ها را نمی گیرد. راه حلی دائمی و بدون دردسر می باشد تا برای همیشه از مشکل موهای زائد منطقه بیکینی و نزدیک بیکینی راحت شوید.

با لیزر موهای زائد بیکینی می توانید حتی پس از یک جلسه، شاهد کم شدن بی سابقه موهای این قسمت باشید. اما این نتیجه همیشگی نیست. بایستی جلسات لیزر را بر اساس سختی و ریشه موها، مقدار و حجم آن و … در نظر گرفته می شود را ادامه دهید.

بیکنی به کدام نواحی گفته می شود؟

بیکنی-به-کدام-نواحی-گفته-می-شود-کلینیک-زیبایی-هانیل

واژن یا بیکینی در واقع ناحیه شرمگاهی است. این ناحیه حتی ممکن است از دیگر نواحی بدن پر موتر باشد. به همین دلیل همواره باعث نارضایتی فرد خواهد بود. همچنین وجود این موهای زائد که به دلیل مرطوب بودن، باعث شده تا ریشه های قوی تر و محکم تری داشته باشد، که درد ناشی از روش هایی همچون اپیلاسیون بسیار بیش تر خواهد بود.

علاوه بر موارد گفته شده، رسیدگی به بهداشت شخصی با وجود این موها که رشد بسیار زیادی دارند، کار سختی می باشد. زیرا همیشه باید تمیز و عاری از هر گونه میکروب باشد و به خوبی شستشو داده شود. لیزر موهای شرمگاهی تنها مختص به خانم ها نیست. آقایان نیز در بسیاری از مواقع برای لیزر موهای زائد قسمت شرمگاهی، به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.

در همین جهت، یکی از اشتباه‌ ترین راه‌ ها برای اصلاح این ناحیه استفاده از تیغ است، استفاده از تیغ می‌تواند موجب مشکلات پوستی در بلند مدت شود. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی راه و روش‌ های جدید و بسیاری به وجود آمده است، لیزر بیکینی یکی از این راه‌ ها می‌ باشد. لیزر به عنوان یکی از کم عارض‌ه ترین راه‌ های از بین بردن موهای زائد در بانوان و آقایان شناخته شده است.

به بخشی از ناحیه تناسلی خانم‌ ها که با لباس پوشانده شده و کمی خارج از آن را بیکینی می‌ گویند. توجه داشته باشید که خط باسن به هیچ عنوان در لیزر موهای زائد جز بیکینی محسوب نمی‌ شود. بنابراین اگر قصد لیزر باسن و خط باشن را دارید، باید به صورت جداگانه برای آن هزینه پرداخت شود و برای انجام آن باید از قبل به مرکز و کلینیک زیبایی گفته شود.

لیزر موهای زائد بیکینی چگونه انجام می شود؟

در این نواحی بدن موهای زائد معمولا ضخیم‌ تر و تیره‌ تر از بقیه نواحی هستند، به همین دلیل، ریشه های قوی تری خواهند داشت. به علت تفاوت بیشتر رنگ پوست و این موها، لیزر موهای زائد می تواند به راحتی بیش تر انجام گردد، متخصصان مجرب در زمینه لیزر مو میانگین زمان جلسات لیزر موهای زائد بیکینی این نواحی را بین ۶ تا ۸ جلسه اعلام می کنند.

از طرفی نیز باید در نظر داشته باشید که این تعداد جلسات به صورت منظم و مستمر انجام شود، در غیر این صورت نتیجه دلخواه به دست نخواهد آمد. علاوه بر این، بایستی جلساتی را با عنوان شارژ در نظر داشته باشید که طبق نظر فرد باتجربه با فواصل زمانی مشخص باید به کلینیک برای انجام لیزر مراجعه کنید.

چه کسانی نمی توانند لیزر موهای زائد بیکینی را انجام دهند؟

چه-کسانی-نمی-توانند-لیزر-موهای-زائد-بیکینی-را-انجام-دهند-کلینیک-زیبایی-هانیل

با وجود مزایای بی شماری که این روش نسبت به دیگر روش ها دارد، اما برای بعضی از افراد همچنان محدودیت وجود دارد. در ادامه به برخی از این افراد اشاره خواهیم کرد:

 • افراد بارداری
 • کسانی که اقدام برای باردار شدن کرده اند
 • مادران شیردهی به نوزاد
 • کسانی که داروهای هورمونی مصرف می کنند
 • افرادی که داروهای خاص استفاده می‌ کنند (این مورد باید با دکتر پوست درمیان گذاشته شود و با توجه به تشخیص آن، تصمیم به انجام لیزر گرفته شود)
 • افرادی که در اثر استفاده از لیزر موهای زائد، پوستشان سوخته و تیره رنگ شده است.
 • در صورت استفاده از روش هورمون درمانی برای درمان تیروئید و ناباروری بدن

نتایج لیزر بیکینی دائمی است؟

بسیاری از پزشکان بر این باورند که لیزر بیکینی می‌ تواند به عنوان یک راه درمان دائمی موهای زائد بدن معرفی شود. زیرا پرتوهای لیزر می‌ تواند به طول کامل فولیکول‌ های مو را از بین ببرد.

مراقبت های قبل از انجام لیزر موهای زائد بیکینی

مراقبت-های-قبل-از-انجام-لیزر-موهای-زائد-بیکینی-کلینیک-زیبایی-هانیل

مانند انجام هر عمل و کاری که بر روی پوست و … انجام می شود، درباره لیزر موها نیز باید نکاتی را قبل و همچنین بعد از انجام آن رعایت کرد تا هم به پوست آسیبی نرسد و هم بهترین نتجیه را برای فرد به ارمغان بیاورد. از جمله نکاتی که قبل از انجام لیزر بیکینی باید انجام دهید در ادامه آمده است:

 1. لازم است ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از لیزر، ناحیه مورد نظر، بیکینی را شیو کنید تا تنها ریشه موها باقی بماند.
 2. شیو کردن باعث کوتاه شدن ساقه مو خواهد شد بنابراین پرتوهای لیزر به خوبی فولیکول های مو را هدف قرار می دهند.
 3. توصیه می کنیم تا یک ماه قبل از انجام لیزر بیکینی از وکس، اپیلاسیون و … خودداری کنید.
 4. اگر می خواهید بعد از انجام لیزر بیکنی، پوستتان دچار سوختگی نشود، یک ماه قبل از انجام آن، از آفتاب گرفتن و سولار صرف نظر کنید.
 5. اگر پوست تیره دارید، با توجه به نظر پزشک و مشورت با آن دستگاه مورد نیاز را انتخاب کنید. زیرا دستگاه ها بر اساس نوع و رنگ پوست متفاوت خواهند بود.
 6. یک ماه قبل از لیزر بیکینی، از لایه برداری پوست این قسمت صرف نظر کنید.
 7. اگر دچار بیماری خاص، مشکلات تیروئید، نازایی، اختلالات پوستی، اختلالات روحی و روانی، اختلالات هورمونی و….هستید بهتر است با اپراتور این موضوع را در میان بگذارید.
 8. اگر بیماری پوستی فعال چون اگزما، تبخال، کهیر، زگیل، جوش و… در ناحیه مورد نظر دارید از لیزر آن ناحیه تا بعد از دوران نقاهت خودداری کنید.
 9. در صورت استفاده از هرگونه مواد آرایشی بهتر است بدن خود را با آب و شوینده تمیز کنید.

ادامه مراقبت ها …

 1. در صورت تزریق ژل و بوتاکس از لیزر در ناحیه مورد نظر استفاده نکنید.
 2. در دوران شیردهی، اقدام برای بارداری، بارداری و… استفاده از لیزر ممنوع است.
 3. در صورتی که از داروهای راکوتان، ماینوکسیدیل، کورتون، فنیتویین، سیکلوسپورین استفاده می‌کنید حتما با کلینیک زیبایی این موضوع را در میان بگذارید.
 4. استفاده از هر گونه کرم، لوسیون و … قبل از انجام لیزر پرهیز کنید. پوست باید به صورت کامل تمیز باشد.
 5. هر جلسه سری مخصوص به خود را به همراه داشته باشید تا بهداشت به درستی رعایت شود

مراقبت های بعد از انجام لیزر موهای زائد بیکینی

بعد از انجام لیزر بیکینی نیز نکاتی وجود دارد که اپراتورهای لیزر و کلینیک برای رعایت آن ها به شما توضیحاتی خواهند داد. ما نیز در این قسمت شماری از آن ها را برای شما شرح داده ایم:

 1. سعی کنید در طول مدت زمان استفاده از لیزر از سولاریوم و حمام آفتاب استفاده نکنید.
 2. تا ۲۴ ساعت از استحمام خودداری کنید
 3. اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که دچار التهاب و سوختگی بعد از لیزر می‌ ‎شوند بهتر است روزی سه بار از داروهای موضعی و ترمیم کننده دیلن، سیکالفیت aven، آلفا، برناگل، میموزا سی‏گل استفاده کنید.
 4. برای رفع خارش پوست صورت هم استفاده از قرص‌ های سیتریزین، هیدروکسیزین و…. توصیه می‌ شود.
 5. تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیزر بیکینی از رفتن به استخر، سونا و … پرهیز کنید.
 6. از پمادهای مخصوص بعد از لیزر، برای جلوگیری از سوختگی استفاده کنید. زیرا پوست قسمت بیکینی حساس می باشد و ممکن است در صورت عدم استفاده، مشکلاتی برای شما به وجود بیاورد.
 7. از لباس نخی، تمیز و گشاد بعد از لیزر استفاده کنید
 8. بعد از انجام لیزر ممکن است تا چند ساعتی قرمزی پوست به وجود بیاید، نگران نباشید زیرا سریع از بین خواهد رفت. اما اگر این قرمزی و التهاب طولانی مدت بود، حتما به کلینیک و پزشک مربوطه اطلاع دهید

لیزر موهای زائد بیکینی سوختگی و سوزش دارد؟

لیزر-موهای-زائد-بیکینی-سوختگی-و-سوزش-دارد-کلینیک-زیبایی-هانیل

لیزر هم مانند دیگر کارهای زیبایی با کمی درد و سوزش همراه است. درد و سوزش آن تنها در زمان انجام لیزر بوده و بعد از آن به هیچ عنوان دردی را حس نمی‌ کنید. این درد و سوزش در نواحی حساسی مانند بیکینی ممکن است بیشتر از دیگر قسمت ها باشد.

در بسیاری از کلینیک‌ های درمانی برای کاهش درد و سوزش ناشی از لیزر از پمادهای مخصوص (با توجه به نوع دستگاه گاهی از بی حس کننده نیز) استفاده می‌ کنند. در رابطه با سوختگی هم همانطور که در این مطلب عنوان کردیم، اگر لیزر موهای زائد شما به دست یک پزشک و اپراتور نابلد و غیرحرفه‌ ای انجام شود احتمال سوختگی پوست شما وجود خواهد داشت.

این سوختگی با توجه به نوع دستگاه و نواحی بدن، متفاوت باشد. به همین منظور، با توجه به گفته های پیش تر، حتما از پمادهای مخصوص بلافاصله بعد از لیزر استفاده کنید.


سوالات متداول

با توجه به حساسیت موضوع لیزر موهای زائد بیکینی و همچنین نتیجه دلخواهی که به همراه دارد، پرشس های پرتکرار زیادی در این زمینه وجود دارد که در ادامه ما سعی کردیم به برخی از آن ها پاسخ دهیم:

لیزر بیکینی باعث ابتلا به زگیل تناسلی می شود؟

از پرتکرارترین سوالات مربوط به ابتلا به زگیل تناسلی در اثر انجام لیزر بیکینی می باشد. عده ای تصور می کنند که این روش باعث انتقال این ویروس خواهد شد اما در واقع این گونه نیست.

برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و آلوده شدن، در زمان مراجعه به مراکز لیزر موهای زائد بدن، از سر لیزر جداگانه استفاده کنید. در برخی مراکز به دنبال کاهش هزینه‌ های افراد از سر لیزر مشترک استفاده می‌ کنند. در واقع این امر می‌ تواند منجر به ایجاد بیماری‌ های مقاربتی و عفونت در افراد شود. اگر دستگاه کلینیک به گونه ای بود که نیاز به سری جداگانه داشت، حتما خریداری کنید و هر جلسه به همراه داشته باشید.

اما از طرفی با پیشرفت تکنولوژی این روزها دستگاه هایی وارد بازار شده اند که بدون نیاز تماس سری دستگاه به بدن، پرتوهای لیزر را فولیکول مو هدف قرار می دهند. هزینه استفاده از این دستگاه ها بالاتر می باشد اما نگرانی در زمینه انتقال بیماری های مقاربتی را به صورت کامل از بین می برد.

لیزر ناحیه شرمگاه برای آقایان ممکن است؟

مانعی برای استفاده از دستگاه لیزر برای مرد و زن ندارد. در واقع هر فردی اعم از آقا یا خانم می‌ تواند برای از بین بردن موهای زائد بیکینی، از لیزر بیکینی استفاده کنند. شیو کردن که از آسان ترین راه حل ها برای از بین بردن موهاست در این زمینه خسته کننده خواهد بود، زیرا موها به سرعت دوباره رشد می کنند و فرد بعد از هربار شیو کردن، سوزش و خارش را بایستی تحمل کند.

بنابراین توصیه می کنیم حتما از روش لیزر بهره مند شوند. آقایان به دلیل این که موهای ضخیم‌ تر و مشکی‌ تری دارند زودتر از روش لیزر درمانی نتیجه می‌ گیرند.

لیز بیکینی باعث تیرگی پوست می شود؟

با استفاده از لیزر بیکینی معمولا رنگ پوست شما یک تا دو درجه روشن‌ تر خواهد شد. در واقع لیزر موهای زائد می‌تواند مثل یک لایه‌ بردار عمل کند و موجب روشن شدن پوست بدنتان شود. اما ممکن است شنیده باشید که عده ای بر این باورند که بعد از انجام لیزر رنگ پوست آن ها تیره تر شده است.

ممکن است به این دلیل باشد که هنگام انجام لیزر، پوست ناحیه تناسلی دچار سوختگی شده باشد. به همین دلیل است که مراجعه به کلینیک زیبایی معتبر و مراکزی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند، بسیار حائز اهمیت است.

لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

خیر! بسیاری از خانم‌ ها به دلیل ترس از عدم بارداری و ایجاد مشکلات هورمونی از لیزر موهای زائد بدن صرف نظر می کنند. در واقع لیزر به کرکی شدن موهای ضخیمی که ریشه های قوی دارند، کمک می‌ کند. این کرکی شدن تا جایی پیش می‌ رود که موهایتان دیگر در معرض دید نباشد.

این پرتوها تنها به فولیکول های مو را هدف قرار می دهند و آن قدر قوی نیستند که به داخل بدن نفوذ کنند و موجب اختلال در کارکرد اندام های داخلی بدن شوند. به یاد داشته باشید که لیزر به هیچ عنوان نمی‌ تواند وارد بدن شود و به روی عملکرد تخمدان، اندام تناسلی و… تاثیر بگذارد. پس با خیالی آسوده اقدام به لیرز موهای زائد بیکینی در مراکزی معتبر همچون کلینیک زیبایی هانیل، کنید.