بسیاری از آقایانی که بدن پر مویی دارند نیز به دنبال راهکارهایی مناسب در جهت از بین بردن این موهای زائد هستند. روش هایی زیادی وجود دارند که به صورت موقت می توانند خانم ها و آقایان را از شر این موها خلاص کنند. وکس، تیغ، شیو، انواع موبرها، اپیلاسیون و … . اما هیچ یک از آن ها مثمرثمر نخواهند بود. بهرمندی از لیزر این روزها رایج ترین روش برای از بین بردن این موهاست. لیزر مو زائد آقایان نیز در همین بحث قرار دارد که می توانند از موهای زائد نواحی مختلف بدن خود رهایی پیدا کنند.

زیرا بسیاری بر این باورند که لیزر موهای زائد و خدمات مربوط به آن تنها برای خانم ها ارائه می شود. اما این گونه نیست. بسیاری از مراکز زیبایی و کلینیک ها وجود دارند که این خدمات را به آقایان نیز عرضه می کنند.

لیزر مو زائد مردان

لیزر-مو-زائد-مردان-کلینیک زیبایی هانیل

لیزر مو زائد یک روش درمانی برای از بین بردن موهای زائد سطح بدن است که در آن اشعه‌ نوری پرانرژی به پوست تابیده و باعث غیر فعال شدن چرخه‌ رشد موها می‌ شود. در طی این فرآیند به پوست هیچ گونه آسیبی نخواهد رسید و تنها ارگان‌ های کوچکی به نام فولیکول مویی از بین می روند.

در طی این عمل که فولیکول مو آسیب می بیند، ساقه‌ مو ضعیف، شل و آسیب پذیر می‌ شود. به همین ترتیب، طی چند جلسات درمانی آن قدر به فولیکول‌ ها آسیب خواهد رسید که نهایتا فولیکول می‌ میرد و دیگر مویی از آن رشد نمی‌ کند.

لازم است بدانید که انرژی و طول موج این پرتوها به گونه ای طراحی شده که به رنگدانه های مو که تراکم آن در فولیکول مو بیشتر است، جذب خواهد شد. به این ترتیب انرژی نوری لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می‌ شود و در نتیجه گرما به فولیکول آسیب می‌ زند. چون تراکم رنگدانه‌ها در پیاز مو بیشتر از پوست است، قبل از این که پوست گرم بشود یا بسوزد، آسیب دلخواه را به پیاز مو و فولیکول وارد شده است.

منظور از موی زائد نیز، تنها موهای ناحیه شرمگاهی و یا تناسلی نیست. تمامی موهای بدن که شما هر چند وقت یک بار مجبور به شیو کردن و یا از بین بردن آن به روش های مختلف می شوید، موی زائد نام دارد. به عنوان مثال آقایان ورزشگاه مجبورند که هر چند وقت موهای بدن خود را شیو کنند، پس بدین ترتیب لازم است به دنبال راهی برای خلاصی از این موها باشند.

نواحی ای که آقایان برای لیزر موزائد آن مراجعه می کنند:

نواحی-ای-که-آقایان-برای-لیزر-موزائد-آن-مراجعه-می-کنند-کلینیک-زیبایی-هانیل

لیزر مو بدن آقایان شامل نواحی مختلفی می شود که در ادامه به توضیح درباره آن خواهیم پرداخت.

۱- لیزر موهای زائد سینه آقایان

در نواحی سینه، بدن آقایان بسیار پر مو بوده و در این موضوع به هیچ عنوان قابل مقایسه با خانم ها نیستند. این پرمویی در این قسمت مشکلات زیادی در جمله خارش بر اثر شیو، تعریق و … ایجاد می کند. بدنسازان نیز برای نمایش بهتر فرم گرفتن این ناحیه از بدن، نیازمندند تا از شر این موها خلاص شوند. لیزر موهای زائد این قسمت می تواند کمک شایانی به آن کند تا از شیو کردن مکرر رهایی یابند!

۲- شکم

بسیاری از آقایان در ناحیه شکم با انبوهی از مو مواجه اند که ممکن است خوشایند آن ها نباشد. و یا بسیاری از بدن سازها برای نمایان ساختن عضلات شکم خود و یا به اصطلاح سیکس پک خود، مجبرورند به صورت مکرر این ناحیه را شیو کنند. به همین علت است که با مراجعه به کلینیک های زیبایی موهای زائد این ناحیه را از بین می برند. بدین صورت جذابیت فرم عضلات این قسمت به خوبی آشکار خواهد شد.

۳- لیزر صورت آقایان

شاید در ابتدا با شنیدن این جمله تعجب کنید که آقایان چرا باید موهای صورت خود را از بین ببرند! اما نکته این نیست. منظور از از بین بردن موهای زائد صورت آقایان این نیست که تمام ریش و سبیل های خود را از ریشه بسوزانند. بلکه بدین صورت است که آن نواحی را مرتب کنند.

بسیاری از آقیان را دیده اید که فرم رویش موها صورت خود را هر روز اصلاح می کنند و به اصطلاح خط می اندازند. لیزر به آن ها کمک می کند تا مجبور نباشند هر روز این خط ها اصلاح کنند. همچنین در ناحیه گردن نیز موهایی وجود دارد که موجب اذیت و شیو کردن آن ها خارش بسیاری را ایجاد می کند. با لیزر آن ها می توانند از شر این گونه مشکلات رها شوند.

۴- لیزر موهای پشت گردن مردان

در پشت گردن آقایان انبوهی از مو وجود دارد که بعد از رویش هر چند وقت یک بار مجبور می شوند تا برای خظ انداختن مناسب برای خط رویش موهای سرشان به آرایشگاه مراجعه کنند. با لیزر این ناحیه از گردن و از بین بردن موهای زائد آن، می توانند خط رویش موها را مشخص کرده و هر بار سر این موضوع عذاب نکشند!

۵- لیزر موهای زائد کمر

رشد موهای زائد بر روی کمر بسیاری از آقایان دیده می‌شود. وجود موهای زائد در این ناحیه علاوه بر عدم زیبایی، باعث مشکلاتی همچون خارش و آلودگی ناشی از وجود موی زائد می‌شود. از آنجایی که اصلاح موهای زائد موجود در کمر (به دلیل دسترسی محدود) با استفاده از تیغ و یا دیگر روش‌های‌های اصلاح بسیار سخت می‌باشد، می توان از لیزر مو زائد برای از خلاصی از آن ها استفاده کرد.

۶- لیزر موهای زیر بغل

موهای زیر بغل از اصلی ترین دلایل ایجاد بوی نامطبوع و عرق در بدن است. در بین خانم ها بسیار رایج است که با لیزر موهای زائد این ناحیه، از شر این مشکل خلاص می شوند. از بین رفتن این موها و توقف رشد آن ها کمک می کند تا کم تر تعریق اتفاق بیفتد و همچنین در پی آن، با استفاده از دئودرانت های مختلف می توان بوی نامطبوع حاصل از تعریق را کمتر کرد.

استفاده از تیغ باعث خارش و سوزش می‌ شود. و اپیلاسیون و یا استفاده از دستگاه های اپیلیدی برای از بین بردن موهای این ناحیه نیز با درد بسیار زیادی همراه خواهد بود. لیزر موهای زائد موجود در این ناحیه در بالا رفتن بهداشت فردی تاثیر و اهمیت زیادی دارد. لیزر کردن ناحیه زیر بغل به تمامی افراد چه مرد و چه زن و به خصوص به ورزشکاران شدیدا توصیه می‌ شود.

غیر از نواحی ذکر شده که رایج ترین هستند، بسیاری از آقایان تمایل به لیزر موهای زائد پاها و دست های خود و یا دیگر نواحی دارند که این خدمات در کلینیک های مختلف زیبایی ارائه می شود.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری زمینه لیزر مو زائد در دوران بارداری داشته باشید، لازم است درباره آن بخوانید تا با در نظر گرفتن معایب و مزایای آن، اقدام به انجام آن کنید.

آیا مردان می توانند موهای زائد ناحیه تناسلی خود را لیزر کنند؟

آیا-مردان-می-توانند-موهای-زائد-ناحیه-تناسلی-خود-را-لیزر-کنند-کلینیک-زیبایی-هانیل

از پرتکرار ترین سئوالات در زمینه لیزر موزائد مردان، لیزر ناحیه تناسلی است که آیا خطرناک است یا خیر؟ اصلا می توان این کار را انجام داد؟

در پاسخ باید بگوییم که حذف و از بین بردن موهای ناحیه تناسلی و ناحیه باسن مردان به کمک تیغ بسیار سخت و حتی خطرناک می‌باشد و به همین دلیل باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. علاوه بر این اصلاح موهای ناحیه تناسلی به کمک تیغ و یا حتی وکس نیز باعث ایجاد خارش و سوزش در این نواحی خواهد شد. اما رفع دائمی موهای زائد موجود در ناحیه تناسلی به کمک لیزر نه تنها خطرناک نبوده و عوارضی برای افراد ندارد که شخص دیگر خارش و سوزش پس از اصلاح با تیغ یا اپیلاسیون را هم تجربه نخواهد کرد.

بنابراین اگر قصد چنین کاری را دارید با خیالی آسوده می توانید اقدام کنید، زیرا هیچ خطری سلامت شما را تهدید نخواهد کرد.

انواع روش های لیزر مو زائد مردان که رایج است کدامند؟

 1. لیزر PDL (Pulsed Dye Laser): این نوع لیزر برای درمان لکه های پوستی، رگه‌های ناشی از چاق و لاغرشدن و جای آکنه، اسکار و ماه‌گرفتگی سطحی کاربرد دارد که آقایان با توجه به مشکلات پوستی خود می توانند از آن بهرمند شوند.
 2. لیزر دی اکسید کربن: این نوع لیزر برای درمان چین و چروک های پوست، جوش های آکنه و زخم های پوستی استفاده می شود. این نوع لیزر عملکرد عمقی‌تری دارد و برای رفع زگیل تناسلی و پوستی مناسب است.
 3. لیزر اربیوم: این نوع لیزر برای درمان چین و چروک های صورت و بدن استفاده می شود. این لیزر با استفاده از یک جریان نوری بسیار نازک برای تخریب لایه های بیرونی پوست و فعالسازی تولید کلاژن در داخل پوست استفاده می شود.
 4. لیزر ND-YAG: این نوع لیزر برای رفع موهای زائد، درمان موهای آسیب دیده و یا کیست مویی و همچنین درمان لکه های پوستی استفاده می شود. این لیزر با استفاده از یک جریان نوری برای تخریب فولیکول های مو و لکه های پوستی استفاده می شود.
 5. لیزر Q-Switch: این نوع لیزر برای درمان تیرگی پوست، لکه های پوستی و حتی برداشتن تاتو کاربرد فراوانی دارد. این لیزر با استفاده از یک جریان نوری بسیار قوی و کوتاه برای شکستن پیوندهای رنگی در پوست استفاده می شود.

چرا لازم است تا آقایان مو زائد خود را لیزر کنند؟

چرا-لازم-است-تا-آقایان-مو-زائد-خود-را-لیزر-کنند-کلینیک-زیبایی-هانیل

همانند خانم ها که به زیبایی و بهداشت شخصی و فردی خود اهمیت می دهند، آقاین نیز دلایل خود را دارند تا اقدام به لیزر موهای زائد خود کنند. از اولین دلایلی که آقایان در صدد لیزر موها بر می آیند، تراکم موهای نواحی بدن آن هاست. رهایی از این موهای از عمده دلایل مراجعه آن هاست.

این موها و تراکم آن ها مکشلات بهداشتی زیادی به وجود می آورد، باعث تعریق بیش از حدی می شود و به همین دلیل بوی نامطبوعی را ایجاد می کند که این موضوع در فصول گرم سال بسیار اذیت کننده تر خواهد شد. مشکلات پوستی، به وجود آمدن انواع لک های پوستی، موهای زیرپوستی و … نیز از دیگر دلایلی می باشد که آقایان را به فکر لیزر موهای زائد خود می اندازد.

شاید برای شما هم جالب باشد که بسیاری از آقایان برای لیزر  موهای سر خود که به دلیل طاسی و یا کچلی به صورت پراکنده و خیلی کم روییده است، به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. بسیاری از آقایان در این موقعیت ها به فکر کاشت مو می افتند و عده ای نیز می خواهند به صورت کلی سر تاسی داشته باشند. در حدی که تعداد محدود مو روی سر را نیز از بین ببرند.

مراقبت های قبل از انجام لیز مو زائد آقایان

 • قبل از انجام لیزر موهای روییده شده را شیو کنید. به هیچ عنوان مو ها اپیلاسیون نکنید!
 • فراموش نکنید که قبل از مراجعه به مرکز لیزر موهای زائد مردان، ناحیه را که قرار است موهای زائد آن را لیزر نمایید را به کمک تیغ کاملا اصلاح کنید.
 • از مواد برنزه کننده استفاده نکنید زیرا لیزر موهای زائد برای کسانی که پوست روشنی دارند اثربخشی بالاتری دارد.
 • افراد نباید پیش از جلسات لیزر از داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی استفاده کنند.
 • از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید
 • با توجه به نوع و رنگ پوست اقدام به انتخاب دستگاه کنید
 • بعد از پایان جلسه، از کرم آرام بخش یا آلوئه‌ ورا برای پوستتان استفاده کنید تا مانع از ایجاد التهابات و قرمزی های احتمالی بشود.

مراقبت های بعد از انجام لیزر

مراقبت-های-بعد-از-انجام-لیزر-کلینیک-زیبایی-هانیل

 • از قرار گیری در معرض گرما و یا محیطی که باعث تعریق می شود پرهیز کنید زیرا گرمای زیاد در این شرایط می‌ تواند باعث آزار و تورم پوست شود.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از لیزر از انجام ورزش دوری کنید
 • تا ۴۸ ساعت به حمام داغ، سونا، استخر و جکوزی نروید!
 • تا چند روز از لباس های گشاد و خنک استفاده کنید
 • در صورت لزوم برای کاهش درد و تورم از یخ استفاده کنید، می توانید پوست خود را با استفاده از یک پاک کننده ملایم تمیز کنید و یا از مرطوب کننده های غیر معطر استفاده کنید
 • از ضد آفتاب با spf 50+ برای محافظت از پوست و حفظ نتایج و جلوگیری از هیپوپیگمانتاسیون و هیپرپیگمانتاسیون استفاده کنید

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر مو زائد مردان

یکی از اساسی ترین پرسش های آقایان درباره تعداد جلسات است. این موضوع به عوامل متعدد و زیادی بستگی دارد. رنگ پوست شما، حجم موها، نواحی که قصد لیزر کردن موهای آن را دارید، ضخامت موها، نوع دستگاه انتخابی و قدرت آن، و نوع جوابدهی بدن شما به لیزر مهم ترین عوامل در این تعیین آن است.

جلسه مشاوره به شما کمک خواهد کرد تا تعداد جلسات و همچنین فواصل بین جلسات شما مشخص گردد.

جمع بندی:

بسیاری از کلینیک های زیبایی و همچنین مراکر زیبایی خدمات لیزر مو زائد آقایان را ارائه می دهند. توجه داشته باشید که بهداشت کلینکی ها، نوع خدمات ارائه دهنده، پزشک معالج، نوع دستگاه و بی شمار فاکتور دیگر وجود دارد که قبل از انتخاب کلینیک باید در نظر بگیرید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. همچنین رعایت نکات قبل و بعد از لیزر نیز از عوامل مهمی هستند که می توانند در نتیجه تاثیر گذار باشند.